YouTube chce nahradiť káblovku, spúšťa vlastnú službu YouTube TV

ZDROJ | YouTube

Google a jeho populárny YouTube idú bojovať s káblovými a satelitnými providermi. Cez YouTube TV bude možné sledovť živé vysielanie desiatok TV staníc. Služba bude dostupná zatiaľ len v USA za 35 dolárov mesačne.

ZDROJ | YouTube

YouTube TV bude v úvode obsahovať 43 televíznych staníc, prevažne tých amerických. V mesačnom predplatnom bude však aj služba YouTube Red.

Za príplatok bude možné sledovať aj stanice Showtime a Fox Soccer Plus. Počet programov by sa mal rozširovať, keďže 43 staníc je pomerne málo, hlavne keď v zozname chýbajú mnohé ešte populárnejšie stanice.

ZDROJ | YouTube

Veľkým plusom pre zákazníkov má byť možnosť neobmedzeného nahrávania obľúbených programov. Nahrávky budú uložené v cloude počas 9 mesiacov. Výhodou nahrávania programov je určite aj to, čo ponúkajú archívy aj u nás – pretáčanie otravných reklám.

Samozrejmosťou je plná kompatibilita s ostatnými službami Google, takže keď Google Home poviete, že chcete nahrať novú časť svojho obľúbeného seriálu, Home dá signál YouTube TV, aby ho nahral.

Sužba by mala byť navyše aj inteligentná, takže ak často sledujete napríklad športové zápasy svojho top tímu, YouTube TV vám sama navrhne ich sledovanie či nahratie zápasu.

ZDROJ | YouTube

Sledovania YouTube TV má byť rovnako jednoduché, ako sledovanie YouTube. Fungovať by mal na každom zariadení, kde v súčasnosti funguje YouTube, teda aj na smartfónoch, tabletoch, počítačoch apod.

Za mesačný poplatok 35 dolárov môžu YouTube TV sledovať súčasne šiesti používatelia (rodinní príslušníci).

Služba by sa mohla časom rozšíriť aj do iných krajín sveta, no to ešte potrvá, keďže YouTube, resp. Google budú musieť vyriešiť vysielacie práva pre všetky stanice.

ZdrojYouTube

Komentáre k článku