YouTube a UMG ponúkajú zásadné videoklipy v tej najvyššej kvalite

Užiť si hudobný videoklip dnes chceme v tej najvyššej možnej kvalite. A je nám zrejme jedno, či ide o úplnú novinku, alebo 15 rokov starú klasiku. Giganti začali remastrovať a sľubujú jedinečné zážitky.

YouTube spolu s Universal Music Group ponúknu remastrované videoklipy najväčších hudobných klasík naprieč žánrami. Od 19.6.2019 YouTube ponúka viac ako 100 videoklipov v tej najvyššej kvalite, ako obrazovej tak zvukovej, od legendárnych hudobníkov ako Billy Idol, Beastie Boyz, Janet Jackson alebo The Killers.

Spolupráca sociálnej siete a Universal Music Grup je len na začiatku. Spoločnosti sľubujú spolu až 1 000 remastrovaných videoklipov. Spoločne vraj vybrali tie najdôležitejšie v histórii, aby ich ponúkli v tej najvyššej možnej kvalite. Remastrovanie by malo byť dokončené do roku 2020. Videolipy by mali byť zverejňované postupne.  

“Našim cieľom je, aby hudobné videá spĺňali štandardy vysokej kvality, ktoré si umelecké diela zaslúžia a dnešní hudobní fanúšikovia očakávajú,” povedal Stephen Bryan z YouTube. Množstvo zásadných videoklipov je dnes na YouTube len v zastaralých štandardoch, ktoré boli určené pre televízory. Mnohé majú dokonca mono zvuk. Po remasteringu bude zážitok z pozerania na novej úrovni. Alebo videoklipy prídu o svoje čaro, to už je na posúdení fanúšikov.

Remastrované videoklipy nahradia tie pôvodne bez zmeny URL adresy, nevypadnú vám z playlistov a ani neprídu o označenia páčisa mi to, či komentáre. Remastrované videokilipy budú v popise videa označené ako Remastered. 

 

Zdrojgoogleblog.com

Komentáre k článku