#YearWithUber – Uber má aj na Slovensku svojich rekordérov

ZDROJ | UBER

Spoločnosť Uber, poskytujúca služby v oblasti dopravy aj na Slovensku, zverejnila zaujímavú štatistiku, tzv. Rok v prehľade – #YearWithUber, ktorá bude publikovaná pravidelne každý rok v decembri. Z jej výsledkov vyplynulo niekoľko zaujívavých a doslova rekordných údajov.

Pozrite siV roli turistu, návštevníka i domáceho v Bratislave – Uber

uber_driver-stepping-out
ZDROJ | Uber

Aj slovenskí používatelia tejto technologickej platformy potvrdzujú, že patria k jej obrovským fanúšikom a že Uber je oprávnene najobľúbenejšou aplikáciou v oblasti osobnej prepravy nielen u nás.

Za rok 2016 má Uber tak svojich rekordérov aj na Slovensku. Jeden z registrovaných cestujúcich uskutočnil pomocou aplikácie Uber viac ako 1 000 jázd(!). Najdlhšia cesta na Slovensku v roku 2016 merala 421,76 km. Začínala totiž v Bratislave a skončila v metropole východného Slovenska, v Košiciach.

Uber v Bratislave je veľmi obľúbený a veľmi rád vidím, že aj u nás máme skvelých rekordérov – používateľov aplikácie – ktorí to potvrdzujú. Nie je žiadnym prekvapením, že Bratislava je jedným z najrýchlejšie rastúcich miest v regióne,” potvrdzuje Tomáš Peťovský, generálny riaditeľ Uber pre Česko a Slovensko.

Pozrite siAj Uber hrá na strunu umelej inteligencie

Celosvetovo najviac jázd objednaných jediným cestujúcim je 3 100, tento cestujúci je registrovaný v hlavnom meste indického štátu Karnátaka, v Bangalúre. V USA si odvoz pomocou aplikácie Uber objednal jeden cestujúci celkovo 2 400-krát.

Uber 1
ZDROJ | Uber

Parížsky rekord dosiahol cestujúci so svojimi 1 600 jazdami, v Londýne to bolo 1 500 jázd. V Moskve najaktívnejší cestujúci uskutočnil prostredníctvom aplikácie Uber 1 400 a vo Varšave 1 000 jázd.

Celosvetovo najaktívnejší partnerský vodič uskutočnil v roku 2016 až 11-tisíc jázd. Toto prvenstvo patrí vodičovi zo Spojených štátov amerických.

Tohtoročná štatistika #YearWithUber ukázala, že celosvetovo najpopulárnejším dňom v týždni, kedy cestujúci po celom svete v roku 2016 využívali aplikáciu Uber, je sobota medzi 22:00 hod. a 23:00 hod.

Uber 2
ZDROJ | Uber

Každé mesto, v ktorom Uber pôsobí má však svoje vlastné špecifiká, napríklad v Londýne a Varšave si cestujúci najviac objednávajú jazdu v nedeľu, medzi polnocou a 1:00 hod.

V Paríži je aplikácia Uber využívaná najmä v nedeľu od 1:00 hod. do 2:00 hod. v noci a v Moskve je najobľúbenejším časom na získanie jazdy pomocou aplikácie Uber piatok medzi 23:00 hod. a polnocou.

Pozrite siUber má novú appku, je hlavne rýchlejšia a jednoduchšia

uber_airport_m_0039_blog960_540_3
ZDROJ | Uber

#YearWithUber priniesol zaujímavé dáta aj v súvislosti s najviac navštevovanými destináciami cestujúcich mimo ich domovskej krajiny. Napríklad, pre Londýnčanov boli najobľúbenejšie destinácie na návštevu USA, Francúzsko a Holandsko.

Ľudia z Moskvy si objednali jazdu s Uber najviackrát v USA, Francúzsku a vo Veľkej Británii. Pre obyvateľov Paríža boli najatraktívnejšie destinácie pre používanie aplikácie Uber opäť Spojené štáty, Británia a Portugalsko a obyvatelia Varšavy používali aplikáciu Uber najmä v USA, v Británii a vo Francúzsku.

Obyvatelia USA majú tiež svoj rebríček. Medzi ich TOP destinácie patrí Londýn, Paríž, Toronto, Montreal a Mexico City.

No čo poviete, zaujímavé zistenia. A ktorá z takýchto dopravných platforiem je vaša obľúbená?

ZdrojTlačová správa Uber

Komentáre k článku