Yamaha predstavuje strednú triedu pre domáce kino a Hi-Fi na tento rok

ZDROJ | Yamaha

Yamaha ukázala trojicu receiverov, ktoré podporujú multimediálnu streamingovú platformu Yamaha MusicCast, ale aj hlasového asistenta Amazon Alexa.

Lína RX-V85 zahŕňa modely RX-V485, RX-V585 a RX-V685. Yamaha MusicCast umožňuje streamovanie zo známych hudobných služieb Spotify, Deezer, ale aj Tidal a Qobuz. Ako sa na správnu Hi-Fi zostavu patrí, dokáže prehrávať súbory PCM až do rozlíšenia 24 bit / 192 kHz cez DLNA.

https://youtu.be/ENreZm0MvrU

Pozrite siYamaha predstavila nový audio lineup pre každého milovníka hudby

Vo všetkých zariadeniach je Bluetooth, AirPlay a taktiež FM / AM prijímač. Vlastníci múdrych reproduktorov Amazon Alexa – Echo, Echo Plus a Echo Spot – môžu pomocou svojho hlasu ovládať prehrávanie hudby alebo jej hlasitosť.

ZDROJ | Yamaha

Yamaha RX-V485 je základný 5.1 kanálový zosilňovač s výkonom 80 W na kanál, frekvenčným rozsahom 20 Hz až 20 kHz, štyrmi HDMI vstupmi, HD audiom, Dolby TrueHD a DTS-HD Master Audio.

ZDROJ | Yamaha

Yamaha RX-V585 je 7.2 kanálový receiver s výkonom 80 W na kanál (20 Hz až 20 kHz). Je tu už Dolby Atmos a DTS:X, čo znamená, že je možné použiť zosilňovač v režime 5.1.2 – so stropnými reproduktormi. YPAO poslúži na zvukovú optimalizáciu.

ZDROJ | Yamaha

Yamaha RX-V685  je 7.2 kanálový receiver s výkonom 90 W na kanál (20 Hz až 20 kHz). Nechýba samozrejme Dolby Atmos a DTS:X. Na rozdiel od prvých dvoch receiverov, RX-V685 má päť HDMI vstupov a až dva výstupy, to sa hodí napríklad pre druhý televízor, alebo projektor.

Pozrite siPioneer predstavuje nadupaný receiver VSX-933

RX-V685 má vylepšené užívateľské rozhranie so zjednodušeným menu a rýchlejšou navigáciou. Dodáva sa s novým, tenším diaľkovým ovládačom. YPAO poslúži nielen na zvukovú optimalizáciu, ale aj kalibráciu miestnosti. Tento zosilňovač má aj Phono vstup na pripojenie gramofónu.

ZDROJ | Yamaha

Z ponuky sa zdá, že najlepšia voľba pre spotrebiteľa je stredný model RX-V 585. Má už Dolby Atmos a touto voľbou človek ušetrí nejakých sto eur oproti najdrahšiemu receiveru. Teda, ak nepotrebuje Phono vstup pre gramofón.

Uvedené modely od Yamahy budú dostupné v predaji vo Veľkej Británii od leta 2018. RX-V485 za 450 libier, RX-V 585 za 550 libier a RX-V685 bude stáť 650 libier. Predávať sa budú v dvoch farebných prevedeniach: strieborná a čierna farba.

ZdrojYamaha

Komentáre k článku