Yamaha MusicCast Vinyl 500 – starosvetská technika s technológiou dneška

ZDROJ | Yamaha

Tak ako chytajú gramofóny svoj druhý dych, prichádzajú firmy s rôznymi vylepšeniami, aby títo technologickí dinosauri s high-endovým zvukom zaujali aj poslucháčov naučených na instantné funkcie a ovládanie. Yamaha MusicCast Vinyl 500 je jedným z takých zariadení.

Yamaha MusicCast Vinyl 500, s kódovým označením TT-N503BL, využíva Wi-Fi na streamovanie hudby z gramofónu priamo do reproduktorov MusicCast. Kto si chce vychutnať aj iné zdroje hudby, môže využiť známe služby ako napríklad Spotify, Deezer, Apple Music či Tidal.

https://youtu.be/aHL_Xhi4qjE

Zariadenie má v sebe zabudované Apple AirPlay, Spotify Connect a štandardný Bluetooth a s pomocou hlasového asistenta Amazon Alexa môže používateľ ovládať nielen prehrávanie, ale aj ostatné inteligentné spotrebiče v domácnosti. Nechýba tu ani podpora počúvania hudby vo viacerých miestnostiach.

ZDROJ | Yamaha

Samotný gramofón je navrhnutý tak, aby zaistil čo najvernejšiu reprodukciu zvuku, je vybavený rovným ramenom a pásovým pohonom taniera, ktorý minimalizuje šum spôsobený vibráciami.

ZDROJ | Yamaha

Pozrite siZephyr Apollo nám ukazuje, ako má vyzerať moderný gramofón

Používateľ môže prehrávať audio v týchto hudobných formátoch: AAC do 48 kHz / 16 bitov, ALAC do 96 kHz / 24 bitov, FLAC, WAV, a AIFF až do 192 kHz. Zabudovaný predzosilňovač Phono poskytuje ďalšiu flexibilitu pre pripojenie akéhokoľvek zvukového systému.

ZDROJ | Yamaha

Gramofón podporuje Wi-Fi v oboch frekvenciách (2,4 a 5 GHz), Bluetooth je tu vo verzii 4.2 s audio kodekmi SBC a AAC. Zariadenie má hmotnosť 5,7 kilogramu, čierna povrchová úprava je potiahnutá klavírnym lakom.

ZDROJ | Yamaha

Aplikácia MusicCast umožní prevziať poslucháčovi kontrolu nad hudobným prenosom a bezdrôtovými nastaveniami.

ZDROJ | Yamaha

Pozrite siPhonographic Perambulator – mimozemský gramofón za 35 000 dolárov!

Tento zaujímavý gramofón s integrovanými modernými funkciami sa začne predávať už tento mesiac. Cena je ale stanovená na 700 dolárov bez reproduktorov, čo sa mi zdá aj dosť. Pre audiofilov to nebude zrejme ten správny produkt a pre bežných poslucháčov to bude zrejme pridrahé. Ako to vidíte vy?

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojYamaha

Komentáre k článku