Yamaha Civante class 3 – elektrický bicykel s maximálnou podporou 45 km/h

ZDROJ | Yamaha

Značka Yamaha je známa svojimi kvalitnými elektrickými motormi. Najnovšie predstavila nový cestný bicykel Yamaha Civante Class 3, ktorý poteší asistenčným pohonom.

V Európe je podľa legislatívy maximálna povolená rýchlosť asistencie pre elektrické bicykle 25 kilometrov za hodinu. V USA však takéto pravidlo neplatí a aj preto bol predstavený tento cestný bicykel, ktorý ponúka maximálnu asistenciu až do rýchlosti 45 kilometrov za hodinu.

Pozrite siYamaha Motor vsádza na elektrické motorky, bicykle a invalidné vozíky

Aj v Európe sa dajú bicykle upraviť tak, aby takúto rýchlosť ponúkali, no v prípade nehody by hrozil problém a boli by ste charakterizovaní ako motorové vozidlo. Späť ale k bicyklu Civante.

Ten disponuje výkonným 500 W motorom PWSeries SE, ktorý ponúka 4 režimy asistencie. 500 Wh batéria je už tradične umiestnená na ráme bicykla, takže sa dá pomocou kľúča jednoducho vybrať a nabíjať zvlášť. Výrobca sľubuje, že vďaka funkcii rýchlo-nabíjania je možné batériu nabiť z 0 na 80 % za hodinu.

Z ďalších špecifikácií nechýba LED svetlo, hydraulické diskové brzdy a počítač na riadidlách, ktorý je tiež od Yamahy. Ten zobrazuje priemernú rýchlosť, maximálnu rýchlosť, prejdenú vzdialenosť, dojazd, kadenciu a tachometer.

Pozrite siSony a Yamaha vytvorili autonómne auto určené na zábavu

Zaujímavosťou je tiež zabudovaný LED pásik v počítači, ktorý vás na základe farebnej škály informuje o zvolenom režime, aby ste sa zbytočne nemuseli rozptyľovať pozeraním a čítaním displeja za jazdy. Samozrejmosťou je zabudovaný Bluetooth a možnosť prepojenia so smartfón aplikáciou, kde si viete dodatočne pozrieť štatistiky a nastaviť tréningový program.

Hlavným nedostatkom bicyklu Yamaha Civante class 3 je jeho dostupnosť iba pre americký trh, kde sa bude už toto leto predávať za cenu 3 399 dolárov, čo je približne 3 000 €. V porovnaní s konkurenciou ide o primeranú cenu, najmä keď zoberieme do úvahy, že Yamaha je profesionál vo sfére elektrických bicyklov a hlavne motorov do týchto bicyklov.

ZdrojYamaha

Komentáre k článku