Yamaha a jej séria 5000 – silná Hi-Fi trojkombinácia

ZDROJ | Yamaha

Ani Yamaha pred výstavou IFA 2018 nezaháľala a zapracovala na svojich high-end komponentoch, aby nám ich mohla hneď na úvod ukázať. Sú to vlajkové lode zo série 5000. Dva modely prídu na trh tento rok, tretí až na ten budúci. Máme sa na čo tešiť?

ZDROJ | Yamaha

Predzosilňovač Yamaha C-5000 má „plávajúci“ dizajn, čo znamená, že obvody v zosilňovači plávajú od uzemnenia a zamedzujú tak vplyv kolísania napätia a šumu na výsledný zvuk. Táto patentovaná ochrana sa používa vo všetkých stupňoch Phono EQ vstupu. Obmedzenie nežiadúcich vibrácií zase zabezpečuje uzavretie výkonového transformátora do medeného púzdra. Na zníženie impedancie napájania sa v tomto zariadení používajú hrubé drôty a nezávislé duálne toroidné transformátory (samostatne pre ľavý a pravý kanál).

C-5000 má šesť vstupov typu RCA (vrátane Phono), štyri vyvážené vstupy, tri RCA výstupy a jeden vyvážený výstup.

ZDROJ | Yamaha

Zosilňovač M-5000 ponúka výkon 100 W na každý kanál pri 8 ohmovej, alebo 200 W pri 4 ohmovej záťaži. Frekvenčný rozsah má 20 až 20 kHz pri 0,07 % skreslení. Aj tu nájdeme plávajúci celý okruh zosilňovača od zeme, čím sa odstraňuje akýkoľvek nežiadúci vplyv kolísania napätia alebo šumu z nestabilného uzemnenia.

ZDROJ | Yamaha

Návrh zosilňovača poskytuje ideálne symetrické usporiadanie pre využívanie výkonových zosilňovačov typu MOSFET, čím sa zlepšuje schopnosť ozvučiť reproduktory s nízkou impedanciou.

Pozrite siMcIntosh MC462 – nový majster sterea

Model M-5000 bol navrhnutý od základov tak, aby maximalizoval tuhosť – znižoval nechcené vibrácie pre optimálny zvukový výkon. Toroidný transformátor s 3 mm hrubou mosadznou základňou výborne potláča nežiadúce vibrácie.

ZDROJ | Yamaha

Ozdobou tohoto zosilňovača sú nepochybne veľkoplošné merače, ktoré poslucháčom umožňujú vizualizovať dynamiku hudby.

ZDROJ | Yamaha

Gramofón GT-5000 s pásovým pohonom odkazuje na dizajnovo aj technologicky vyvážené prístroje „zlatých“ rokov v Hi-Fi. Jeho krátke rameno má zabezpečiť absolútnu transparentnosť a otvorenosť v zvukovej ceste, ktorá zaistí čistotu pri prenose signálu.

ZDROJ | Yamaha

Vlastný mechanizmus pásového pohonu GT-5000 minimalizuje vplyv ozubenia motora a vylučuje spätnú väzbu v otvorenom a plynulom zvuku. Ďalším zvýšením stability je hliníková platňa, ktorá má hmotnosť úctyhodných 5 kg!

Gramofón je poháňaný 24-pólovým, 2-fázovým synchrónnym AC motorom, ktorý generuje stabilné napätie.

ZDROJ | Yamaha

Predzosilňovač Yamaha C-5000 a výkonový zosilňovač M-5000 sa začnú predávať v novembri, každý bude stáť 6 700 libier. Gramofón Yamaha GT-5000 sa k nim pripojí až v lete 2019, predávať sa bude za 4 600 libier.

ZdrojYamaha C-5000,Yamaha M-5000,Yamaha GT-5000

Komentáre k článku