Yahoo potvrdzuje kyberútok – 500 miliónov účtov ukradnutých

Posledný týždeň sa hovorí o masívnom útoku na účty jedného z najväčších vyhľadávačov a mailového poskytovateľa na svete – Yahoo. Spoločnosť dnes správy potvrdila a dodala, že bolo ukradnutých viac ako 500 miliónov dát.

Jedná sa tak o jeden z najväčších kyberútokov vôbec. Spoločnosť Yahoo si myslí, že za útokom stojí štátom podporovaný aktér.

Prienik do systému sa udial ešte v roku 2014. Podľa Yahoo mohli byť ukradnuté mená, adresy, telefónne čísla, dátumy narodenia, heslá a v niektorých prípadoch aj bezpečnostné otázky.

Kyberpoistenie
ZDROJ | businessadvice.co.uk

O útoku sa však svet dozvedel až v auguste 2016, kedy sa hacker s menom „Peace“ vyjadril, že rozpredáva 200 miliónov Yahoo účtov na Dark web (neoficiálnu verziu internetu, kde sa nachádza čierny trh).

Pozrite siVerizon kupuje kedysi slávny Yahoo!

Yahoo situáciu riešila a po dvoch mesiacoch potvrdila, že skutočne boli ukradnuté dáta a to v oveľa väčšom množstve – 500 miliónov.

Našťastie by nemali byť ukradnuté dáta o bankových účtoch ani kreditných kartách. Do vyšetrovania je zapojená už aj FBI, takže veríme, že sa prípad podarí čoskoro vyriešiť.

Tí z vás, ktorí majú účet na Yahoo, odporúčame zmeniť heslo, bezpečnostné otázky a pre istotu vymazať maily s citlivým obsahom.

Yahoo
ZDROJ | Yahoo

Pozrite siKybernetické útoky ako hrozba číslo jeden

ZdrojYahoo

Komentáre k článku