Xperia XZ3 od Sony príde na Slovensko aj s darčekom. Vieme podrobnosti

Sony opäť iba po polroku inovovalo svoju novinku série XZ. Nová XZ3 je najkrajším Android smartfónom, aký kedy v Sony mali. Na Slovensku sa začne predávať už o pár dní. Tešíte sa?

Počas výstavy IFA 2018 sme sa dočkali ďalšieho nového smartfónu z dielne Sony. Xperia XZ2 predstavená len začiatkom roka má tak svojho priameho nástupcu, no zostáva v predaji. Xperia XZ3 je tak novým modelom, ktorý sa zaradí medzi model XZ2 a XZ2 Premium.

Pozrite siSony Xperia XZ2 – nový dizajn, nové funkcie, nová éra

I keď sa môže zdať, že inovácií oproti modelu Xperia XZ2 je málo, nie je tomu úplne tak. Najmä dizajn sa zmenil výrazne. Zadná strana síce trocha pripomína model XZ2, ale smartfón je teraz tenší a vďaka úplne novému OLED displeju so zakrivenými bočnými hranami máte pocit, že držíte výrazne novší a lepší smartfón.

Displej je skutočne vrcholom súčasnej ponuky, technológiu OLED oceníte najmä pri pozeraní fotografií a videí v tmavom prostredí. Veľkosť displeja narástla na 6-palcov a pomer strán ostal 18:9. Teší nás, že Sony nenastúpilo na vlak vyrezaných displejov, kde sa výrobcovia predbiehajú v tom, kto lepšie okopíruje Apple iPhone X.

Displej na XZ3 zaberá 80% prednej časti a je o 11% väčší ako pri XZ2. Novinkou v Sony je aj podpora Always On, pričom na displeji si môžete spodnú časť displeja v režime Always On prispôsobiť vlastným obrázkom.

Pozrite siSony Xperia XZ3 – po mesiacoch ďalšia vlajková loď, má OLED displej

Sony sa chváli aj tým, že aj reproduktory XZ3 hrajú o 20% hlasnejšie. Pritom nechýba známy vibračný motorček, ktorý prehlbuje pocit zo sledovania videí či filmov, alebo hranie hier.

Rozhodne si výrobca zaslúži pochvalu za nový operačný systém Android 9.0, pričom Sony by mal byť prvý smartfón na trhu, ktorý najnovší Android ponúkne. Výhodou je aj umelá inteligancia a nová funkcia Side sense. Vďaka nej si z bočných hrán môžete vyvolať špeciálne menu, ktorá vám prispôsobí ikony aplikácií, podľa toho ktoré najčastejšie používate.

8 z aplikácii predikuje na základe času, lokality či ako často ich používate. Dokonca pridáva aj trojicu rýchlych nastavení, ktoré najčastejšie využívate z menu.

Cez Side sense môžete ovládať aj fotoaparát (2x ťuknutie na bočnú hranu = odfotenie) alebo rolovať web stránky, jednoducho bočné hrany zakriveného displeja dostali celkom slušnú dávku využitia pri používaní smartfónu.

 

Fotoaparát s nezmenil, a tak má rovnaké parametre ako pri XZ2. Čo sa však zmenilo je úplne nové prostredie fotoaparátu, o ktoré sme už žiadali aj v našich recenziách. Zaujímavé je, že vďaka funkcii Smart launch môžete fotiť rýchlejšie. Stačí vytiahnuť smartfón z vrecka, otočiť naležato a cvaknúť. Fotoaparát sa aktivuje automaticky.

A nakoniec to, na čo ste určite boli zvedaví. Cena Xperie XZ3 od Sony je 799 eur a začne sa predávať už 5. októbra 2018. V balení dostanete samotný smartfón, rýchlonabíjačku, ale aj audio kábel EC260 (XZ3 má tiež iba USB-C konektor a na 3,5 mm audio konektor je potrebné redukcia) a slúchadlá Sony MH 750.

K dispozícii bude čierna, biela a zelená verzia novinky. Fialový model príde na náš trh pravdepodobne až neskôr, ak vôbec.

Prví majitelia novinky sa môžu tešiť aj na darček. Je ním úplne nová hra Call of Duty: Black Ops 4 na PS4 v podobe kódu na stiahnutie tejto hry. Počet darčekov však bude obmedzený, napríklad v O2 ho získa prvých 50 objednávok novej XZ3-ky. Mimochodom, už si ju viete predobjednávať. Novinka sa bude predávať aj u operátora Telekom či Orange.

Pozrite si aj naše prvé dojmy z Xperie XZ3 od Sony priamo z Berlína.

https://youtu.be/aPZ8SIY9Vbk

Komentáre k článku