Xperia XZ3 od Sony očarí novým OLED displejom so zahnutými stranami

Xperia XZ3 od Sony je jednoznačne to najlepšie, čo kedy japonský výrobca vyrobil. Ešte krajší dizajn, špičkový hardvér a osvedčený fotoaparát s novou aplikáciou korunuje úplne nový OLED displej. Ten výrobca dohnal k dokonalosti.

Absolútnou novinkou Xperie XZ3 je nový 6-palcový OLED displej, ktorý je navyše zakrivený do strán. Vďaka tomu Xperia XZ3 nemá po stranách takmer žiadny rámik. Navyše telefón so zakriveným displejom vyzerá podstatne luxusnejšie a modernejšie, ako bežné rovné displeje. Zakrivenie do strán má svoje opodstatnenie. Dotykom na bočné strany sa totiž aktivuje funkcia Side Sense.

Triluminos OLED displej je v smartfóne od Sony použitý po prvýkrát. Na jeho tvorbe sa pritom podieľali inžinieri a vývojári zo segmentu televízorov Sony BRAVIA, ktorí majú s OLED panelmi dlhoročné skúsenosti. Výsledkom je tak displej v smartfóne, aký sme v Sony ešte nevideli.

Novému displeju tak nechýba ani podpora HDR štandardov, vďaka čomu sa majitelia môžu tešiť na vynikajúce a hlavne verné podanie farieb, hlbokú čiernu farbu a špičkový kontrast a jas. Toto všetko tiež padne vhod aj za slnečného počasia, kedy na displeji stále vidíte čo potrebujete.

Automatická úprava jasu s inteligentným podsvietením zas zabezpečí, aby v akomkoľvek svetle a čase dňa displej ponúkal dostatok svetla a zároveň neunavoval oči počas večerného používania.

O čo najvernejšie farby a dokonalý kontrast sa stará technológia X-Reality for mobile s Dynamic Contrast Enhancer. Aj vďaka tomu je obraz s horším rozlíšením vylepšovaný pre čo najlepší vizuálny zážitok.

Špičkový displej s rozlíšením 1 440 x 2 880 pixlov pritom chráni odolné sklo Gorilla Glass 5 od americkej spoločnosti Corning. Pomer strán 18:9 zas zabezpečí dostatok priestoru nielen pri používaní na výšku, ale aj na šírku pri sledovaní videí, alebo fotografií.

https://www.youtube.com/watch?v=bvTRbC6Pacs

Článok vznikol v spolupráci s partnerom Sony mobile.

Komentáre k článku