Xiaomi vyzýva Sony PS4 na drsný súboj kvality vs. ceny

Po predstavení niekoľkých nových modeloch – napr. slúchadlách, či mobilnom telefóne Xiaomi Mi Note Pro nám Xiaomi predstavili herný ovládač, ktorý, predstavte si, stojí v prepočte iba 13,81 EUR.

Xiaomi Rocker Gamepad

Xiaomi tvrdí, že je veľmi ergonomické a má pohodlné držanie, zatiaľ čo plášť je vyrobený z tvrdého materiálu vyrobeného spoločnosťou Samsung. Takisto výrobcovia tvrdia, že ich herný ovládač prešiel rovnakým výrobným procesom ako populárny Sony PS4. Ovládač  je vyrobený z materiálu odolného voči poškriabaniu a takisto aj slnečnému žiareniu. Je zabezpečený aj na chvíle, keď sa hráč pri hre nachádza v emóciami nabitom stave a napr. sa mu potia ruky. To umožňuje hráčom, aby sa z držania nemuseli cítiť unavení aj po niekoľkých hodinách hry. Ako bonus tento pomerne lacný herný ovládač vlastní tlačidlá s 360° technológiou pohybu a takisto aj zaisťuje aj rovnomerné medzery medzi jednotlivými tlačidlami.

Xiaomi Rocker Gamepad

Diaľkové ovládanie ovládača Rocker má tlačidlá, ktoré ponúkajú dokonalý dotyk a pohotovú reakciu na stlačenie. To znamená, že tlačidlo dokáže identifikovať hĺbku stlačenia, čo znamená presnú identifikáciu tlaku a rýchlosti stlačenia. To sa vám môže vyplatiť pri hraní závodných hier a tak oveľa ľahšie môžete ovládať funkcie ako brzdy a plyn. Zdá sa, že aj herný ovládač Rocker od firmy Xiaomi vám môže poskytnúť výnimočný zážitok z hry. Na viac, aby ste sa cítili ešte pohodlnejšie, držiaky tohto ovládača sú z mäkkého, no zároveň pevného, príjemne drsného povrchu, vďaka ktorému sa vaše ruky nebudú na ovládači šmýkať.

Xiaomi Rocker Gamepad

Aby toho nebolo málo, vo vnútri ovládača Rocker sa nachádzajú podľa všetkého vibračné motory svetovej triedy. Majú asymetrický dizajn a je možné ich v spolupráci so softvérom nastaviť tak, aby sa boli schopné prispôsobiť rozličným herným prostrediam, napr. športu, závodom či prostrediu akčných hier. Obsahuje aj gravitačný senzor, ktorý vyrobila firma Bosch. Ovládač je ešte výnimočný aj tým, že má inteligentný systém napájania. Rocker sa do 5 minút po poslednom použití prepne automaticky do pohotovostného režimu. V takomto stave môže pokojne ostať až jeden rok bez toho, aby sa ovládač úplne vybil, čo je naozaj impozantné.

Xiaomi Rocker Gamepad

Zdá sa, že firma Xiaomi rozširuje svoje portfólio rôznymi smermi. Uvidíme, čo nám prinesie nabudúce. O tom však inokedy, zaiste hráčom odporúčame zakúpiť si tento produkt, pretože ponúka pomerne vysokú kvalitu vzhľadom k cene, za akú je herný ovládač ponúkaný.

Foto: Xiaomi

Komentáre k článku