Xiaomi ukazuje prvý skladací smartfón, skladá sa rovno 2x!

ZDROJ | Evan Blass/Twitter

Evan Blass známy ako @evleaks už roky spôsobuje svetovým výrobcom vrásky na čelách kvôli neustálemu zverejňovaniu pripravovaných smartfónov skôr, ako ich ukážu samotní výrobcovia. Tentoraz si pravosťou získaného videa nie je istý ani on sám. Pozeráme sa na nový skladací smartfón od Xiaomi?

ZDROJ | Evan Blass/Twitter

Možno áno, možno nie, veď si len pozrite video, ktoré Evan Blass zverejnil na svojom Twittri. Pozreli sme si ho niekoľkokrát a stále tomu neveríme na 100%. Čím viac ale budete video pozerať, tým viac sa utvrdíte v tom, že toto fake nie je. A ak aj náhodou je, tvorca si musel dať extrémne záležať na tom, aby video pôsobilo tak verne ako pôsobí.

Každopádne, vo videu vidieť smartfón, alebo skôr tablet, ktorý je možné zložiť. Na rozdiel od všetkých doterajších konceptov je ale tento kúsok možné zložiť 2x! Človek vo videu najskôr ohne jednu stranu smartfónu a neskôr aj druhú, čím vznikne smartfón so zaobleným displejom.

ZDROJ | Evan Blass/Twitter

Zahnuté časti sa automaticky vypínajú čo dokazuje tma v dlani. Zároveň operačný systém upraví rozloženie displeja podľa pomeru strán v priebehu sekúnd. Najlepšie to vidieť na vyhľadávacom boxe v Google Mapách.

ZDROJ | Evan Blass/Twitter

To, že ide o smartfón od Xiaomi vieme zas vďaka vzhľadu operačného systému a ikonám. Tie sú takmer totožné s ikonami v MIUI 10 od Xiaomi.

ZDROJ | Evan Blass/Twitter

Video bolo nahraté 3. januára, čo vidieť v prvej sekunde videa na ešte zamknutom displeji. V ten istý deň video zverejnil aj Evan Blass.

Žiaľ, viac informácií k tomuto kúsku nevieme. Nevie ich ani „internet“. Vieme len toľko, že musíme počkať minimálne na výstavu CES 2019, ktorá začína o pár dní v Las Vegas, alebo až na MWC 2019 koncom februára. Ak ide o novinku od Xiaomi, výrobca ju určite predstaví začiatkom tohto roka.

ZdrojEvan Blass/Twitter

Komentáre k článku