Xiaomi sa stáva predajnou jednotkou už aj na Slovensku!

Spoločnosť Xiaomi dnes mala veľkú letnú konferenciu, na ktorej predstavila svoje nadupané novinky. O tom, že sa Xiaomi stalo v druhom kvartáli roka 2021 najväčším predajcom na svete, sme ťa nedávno informovali. Predajnou jednotkou sa stáva už aj na Slovensku.

Pozrite siXiaomi Mi Mix 4 sa vracia ku koreňom série, s fotoaparátom pod displejom

Európska jednotka

Popredná spoločnosť venujúca sa prieskumom svetového trhu, Canalys, zverejnila svoju správu o svetovom trhu smartfónov za druhý štvrťrok 2021. Podľa tejto správy sa v Európe spoločnosť Xiaomi umiestnila na prvom mieste s trhovým podielom 28 %, pričom jej medziročný rast bol na úrovni 70 %.

To znamená, že čínskej spoločnosti sa na európskom trhu mimoriadne darí. Môže to byť aj tým, že Xiaomi už dlhoročne poskytuje pri svojich zariadeniach výborný pomer cena / výkon, čím vie zaujať milióny zákazníkov.

ZDROJ | Canalys

Darilo sa jej najviac v strednej a východnej Európe. Tieto krajiny sú definované skratkou CEE, ktorou sú označené regióny postsocialistických krajín. Práve v tejto oblasti má trhový podiel 36 %. Druhý Samsung s podielom 24 % začína zaostávať. Apple má trhový podiel iba na úrovni 8 %.

Je zaujímavé sledovať značku OPPO, ktorá len nedávno vstúpila na európsky trh a už sa stihla umiestniť na štvrtom mieste, pričom má síce podiel iba 5 %, ale rast zaznamenala až o 163 %. Myslíme si, že Xiaomi tu rastie ďalšia čínska konkurencia.

Pozrite siLegendárne OPPO vstupuje na slovenský trh, toto sú jeho debutové produkty

Xiaomi vyhráva aj na Slovensku

V rámci regiónu CEE sa spoločnosť Xiaomi umiestnila na prvom mieste v krajinách ako Slovensko, Rusko, Poľsko, Ukrajina, Rumunsko, Česká Republika, Bielorusko, Chorvátsko a Litva. Na Slovensku Xiaomi dosiahla vedúcu pozíciu s trhovým podielom 48 % a medziročným rastom na úrovni 90 %. Druhý v poradí je opäť kórejský Samsung, avšak s podielom iba 17 % a medziročným prepadom o 66 %.

ZDROJ | Canalys

Jednotkou sa Xiaomi stáva aj u slovenského operátora Telekom. Práve v mesiaci júl sa stali smartfóny práve tejto značky najpredávanejšími a porazili tak aj dlhodobého lídra, spoločnosť Samsung. Najpredávanejším Xiaomi smartfónom v júli bol model Redmi 9T, ktorý predbehol aj veľmi obľúbený Samsung Galaxy A12.

Ak si pripomenieme fakt, že spoločnosť Xiaomi bola založená iba v roku 2010, ide o naozaj rýchle napredovanie a očakávame, že sa stane predajnou jednotkou aj na iných svetových trhoch.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku