Xiaomi Redmi S2 – lacná stredná strieda s najnovším Androidom

Čínske Xiaomi predstavilo už druhú iteráciu smartfónu Xiaomi Redmi S. Pokračovateľ s názvom Xiaomi Redmi S2 má nízku cenu, kvalitnú selfie kameru a najnovší Android.

Novinka je zameraná hlavne na publikum, ktoré nechce za smartfón platiť stovky eur, má rado kvalitné selfie zábery či najnovší Android. Na prednej strane sa nachádza 5,99-palcový displej so zobrazovacou technológiou IPS. Rozlíšenie panelu je HD+ (1 440 x 720 px), pokrýva ho 2,5D zakrivené sklo. Po vzore ostatných smartónov už aj Xiaomi ponúkne moderný 18:9 pomer displeja.

ZDROJ | Xiaomi

Čínska spoločnosť novinku prezentuje ako telefón zameraný na milovníkov selfie. Predná kamera má preto 16 Mpx, HDR, ale aj LED blesk. O lepšie výsledky sa bude starať umelá inteligencia. Na hornej strane zariadenia sa nachádza infraport, ktorý je dnes čoraz zriedkavejším úkazom.

Vnútri smartfónu nájdeme pre strednú triedu populárny osem-jadrový Snapdragon 625 spolu s grafickým čipom Adreno 506. Už tradične bude na výber medzi rôznymi veľkosťami úložiska, ktoré sa viažu s inými hodnotami pamäte RAM. Tentokrát sa však jedná až o tri alternatívy.

Pozrite siXiaomi Redmi Note 5 a Note 5 Pro sú tu, budú znova hitom?

Používateľ môže zvoliť 2 GB RAM a 16 GB ROM, 3 GB RAM a 32 GB ROM alebo 4 GB RAM a 64 GB ROM. Ak ale majiteľovi stačia napríklad 3 GB RAM, vnútorné úložisko sa dá rozšíriť pomocou MicroSD karty. Slot navyše nie je hybridný, takže Xiaomi Redmi S2 popri vloženej pamäťovej karte zvláda i dve SIM karty.

ZDROJ | Xiaomi

Zadná strana potom okrem snímača odtlačkov prstov hostí aj duálny fotoaparát. Hlavný snímač má 12 Mpx s clonovým číslom f/2.2, druhá 5 Mpx kamera slúži na rozostrenie pozadia. Smartfón má tiež EIS, o ktorú sa stará gyroskop.

Z ďalších vlastností môžeme spomenúť 3 080 mAh batériu, 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n aj Bluetooth 4.2. Nechýba 3,5 mm jack a bohužiaľ aj starší MicroUSB konektor. Operačným systémom je Android Oreo 8.1, nadstavba MIUI je vo verzii 9.5.

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi Redmi S2 sa začne predávať najskôr na ázijskom trhu, neskôr by sa mal dostať i do Európy. Jeho cena je stanovená na približne 150 eur.

ZdrojGSMArena

Komentáre k článku