Xiaomi Redmi Note 9T 5G ponúkne podporu 5G sietí „za pár šupov“

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi uvádza na svetový trh nový cenovo dostupný model Redmi Note 9T 5G, ktorý má svoj najväčší ťahák priamo v názve. Ide pritom o premenovaný a mierne upravený model Redmi Note 9 5G pôvodne určený iba pre čínsky trh.

Nielen Qualcomm implementuje 5G modemy už aj do lacnejších čipsetov. V rámci ešte lacnejších čipsetov od spoločnosti MediaTek už 5G podporuje aj koncom minulého roka predstavený čipset MediaTek Dimensity 800U, ktorý najnovšie poháňa už aj nový smartfón Xiaomi Redmi Note 9T.

ZDROJ | Xiaomi

Podporu 5G sietí má teda novinka od Xiaomi „v krvi“ aj napriek tomu, že v predaji bude za cenu už od 229 €. Poháňať ho bude konkrétne 7nm čipset s dvojicou výkonných jadier Cortex-A76 s taktom do 2,4 GHz doplnenými o ďalších šesť šetrných jadier a grafické jadro Mali G57.

ZDROJ | Xiaomi

Prednej strane smartfónu v tomto prípade dominuje 6,53“ Full HD+ displej s drobnou dierkou pre 13 Mpx selfie fotoaparát s clonou f/2.25. Konkrétne ide o IPS LCD panel s jasom 450 nitov a tentokrát klasickou obnovovacou frekvenciou 60 Hz. Displej chráni sklo Corning Gorilla Glass 5.

Pozrite siXiaomi Mi 11 je oficiálne tu, poháňa ho najnovší Snapdragon 888

Na zadnej strane v kruhovom module nájdeme trojicu fotoaparátov. Hlavným senzorom je 48 Mpx Quad-Bayer s clonou f/1.8, ktorému asistuje dvojica 2 Mpx senzorov pre snímanie hĺbky a tvorbu makro snímok. Pôvodný čínsky model Redmi Note 9 5G namiesto toho ponúkal ultraširokouhlý fotoaparát.

ZDROJ | Xiaomi

S týmto novým modelom sa vôbec po prvý krát v sérii Xiaomi Redmi objavuje aj zostava stereo reproduktorov s automatickou výmenou ľavého a pravého kanálu pri otočení smartfónu. Opomenúť ale nesmieme ani snímač odtlačkov umiestnený v bočnom tlačidle zapínania, odolnosť smartfónu proti špliechajúcej vode, ako aj prítomnosť 3,5-mm jacku.

ZDROJ | Xiaomi

Prekvapením vo výbave je aj pomerne veľká batéria s kapacitou 5 000 mAh, ktorej nechýba ani podpora rýchleho nabíjania s výkonom do 18 W. Spomínaný čipset v tomto prípade dopĺňa 4 GB LPDDR4X RAM a 64 GB UFS 2.1, resp. 128 GB UFS 2.2 flash pamäť. V týchto dvoch verziách by mal byť Xiaomi Redmi Note 9T 5G v predaji za 229 €, resp. 269 €. Informácie o cene a dostupnosti pre slovenský trh zatiaľ nemáme.

ZdrojXiaomi

Komentáre k článku