Xiaomi Redmi Note 8 Pro ohromuje 64 Mpx fotoaparátom a extrémne nízkou cenou

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi predstavilo novú sériu smartfónov Redmi Note 8, z ktorej vlajková loď s prívlastkom Pro sa stáva prvým smartfónom na trhu so 64-megapixelovým fotoaparátom ISOCELL Bright GW1 od Samsungu.

Nová séria smartfónov, o ktorej sa verejne šuškalo už nejaký ten piatok, sa konečne stáva realitou. Obľúbená séria Redmi Note 7 dostáva plnohodnotných nástupcov, ktorí jej rozhodne neurobia hanbu a nie je to len vďaka extrémnej zostave fotoaparátov na zadnej strane modelu Redmi Note 8 Pro.

Aj keď sa môže zdať, že modely Redmi Note 8 a 8 Pro sa budú líšiť iba v drobných detailoch, v skutočnosti spolu zdieľajú prakticky iba názov. Redmi Note 8 stavia na 11-nanometrovom čipsete Snapdragon 665 s ôsmimi jadrami Kryo 260, z ktorých prvá polovica pracuje na frekvencii 2,2 GHz a druhá na frekvencii 1,8 GHz. Batéria má kapacitu 4 000 mAh a podporuje 18 W nabíjanie.

ZDROJ | Xiaomi

Model Redmi Note 8 Pro namiesto toho využíva úplne nový čipset MediaTek Helio G90T, ktorý doposiaľ nebol použitý v žiadnom inom smartfóne na trhu. Čipset je chladený parou a okrem iného prekvapuje aj možnosťou súbežného využívania 4G a Wi-Fi pripojenia pre dosiahnutie vyššej stability pri online hraní.

Pozrite siNová séria WD_Black rozšíri kapacitu diskov herných konzol a desktopov

Batéria tohto modelu má kapacitu 4 500 mAh, ktorá sa nabíja rovnakou 18 W nabíjačkou s USB-C konektorom. Rozdiely medzi novými modelmi nájdeme aj v uhlopriečkach, ktorá sa v prípade Note 8 zastavuje na 6,3”, zatiaľ čo v prípade modelu Pro až na 6,53”. V oboch prípadoch však ide o LCD panel s Full HD+ rozlíšením.

Xiaomi Redmi Note 8 ProZDROJ | Xiaomi

Vo výreze menšieho Note 8 nájdeme 13-megapixelový selfie fotoaparát. Redmi Note 8 Pro už v tomto prípade ponúka 20-megapixelový senzor s umelou inteligenciou a rozpoznaním scény. Čo je však v prípade nových modelov skutočne dôležité, je ich zostava štyroch fotoaparátov na zadnej strane.

Xiaomi Redmi Note 8ZDROJ | Xiaomi

Redmi Note 8 v tomto smere neprekvapí a hoci ide o pomerne kvalitnú a početnú zostavu, nejde už o žiaden unikát na trhu. Hlavný snímač Samsung ISOCELL GM2 s rozlíšením 48 megapixelov dopĺňa 8-megapixelový ultraširokouhlý snímač, 2-megapixelový snímač na makro a 2-megapixelový hĺbkový senzor pre tvorbu portrétových fotografií s bokeh efektom.

Redmi Note 8 Pro ponúka takmer identickú zostavu, ktorá sa líši iba v hlavnom snímači. Tým je už spomínaný Samsung ISOCELL Bright GW1 s rozlíšením 64 megapixelov, ktorý využíva toto masívne rozlíšenie na lepšie zachytenie detailov a zosvetlenie tmavých scén v noci.

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi Redmi Note 8 bude na čínskom trhu dostupný v čiernej, bielej a modrej farbe v základnej verzii s 4 GB RAM a 64 GB internou pamäťou už za 125 €. Variant s 6 GB RAM bude stáť zhruba 150 € a variant s 6 GB RAM a 128 GB pamäťou v prepočte zhruba 175 €.

Redmi Note 8 Pro bude dostupný v čiernej, zelenej a bielej farbe s 6 GB RAM a 64 GB úložiskom v základnej konfigurácii v prepočte za 175 €. Variant s 8 GB RAM a 128 GB úložiskom bude stáť zhruba 225 €. Nové modely dorazia do predaja v priebehu septembra.

Komentáre k článku