Xiaomi Redmi Note 5 a Note 5 Pro sú tu, budú znova hitom?

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi dnes predstavilo pokračovateľa úspešnej série Redmi Note. Dočkali sme sa však až dvoch modelov, Redmi Note 5 a Note 5 Pro. Čo teda ponúknu?

https://youtu.be/O73UB4sagBA

Xiaomi Redmi Note 4 patril podľa spoločnosti medzi najlepšie predávané smartfóny strednej triedy za minulý rok. S predajom 9 miliónov kusov chce výrobca úspech zopakovať aj tento rok. Predstavil preto hneď dva modely, ktoré sa pobijú o priazeň budúcich majiteľov.

Redmi Note 5 bude lacnejším z dvojice a v podstate ide o premenovaný Redmi 5 Plus, o ktorom sme už písali. Ponúkne tak 5,9-palcový Full HD+ (2 160 x 1 080) displej s moderným pomerom strán 18:9. Oproti staršej generácii tu už nenájdeme kapacitné tlačidlá. Tie sa presunuli na displej. Nad ním je umiestnená 5 Mpx selfie kamera. Vnútri sa nachádza starší, 8-jadrový procesor Snapdragon 625. Dostupné budú 3 alebo 4 GB pamäte RAM v závislosti od vnútorného úložiska s kapacitou 32 alebo 64 GB.

ZDROJ | Xiaomi

Vzadu sa potom nachádza jeden snímač s rozlíšením 12 Mpx a clonou f/2.2, ktorej pomôže dvoj-tónový blesk. Samozrejmosťou je už čítačka odtlačkov prstov.

ZDROJ | Xiaomi

Redmi Note 5 Pro sa bude líšiť hneď v niekoľkých veciach. Zaujme hliníkové telo aj oblé rohy zariadenia, ktoré majú podľa Xiaomi prispieť ku vyššej odolnosti displeja pri páde. Ten bude mať rovnaké rozlíšenie aj veľkosť. O výkon sa postará lepší, osem-jadrový procesor Snapdragon 636. Na výber bude v tomto prípade medzi 4 a 6 GB rýchlej LPDDR4X RAM. Úložisko bude mať v každom prípade 64 GB eMMC 5.1.

Pozrite siXiaomi Mi Mix 2s má mať Snapdragon 845 aj čítačku pod displejom

ZDROJ | Xiaomi

Zmenou si prešla aj kamera. Duálny fotoaparát pozostáva z hlavného 12 Mpx senzoru so svetelnosťou f/2.2, spoločnosť mu robí hĺbkový senzor s rozlíšením 5 Mpx a svetelnosťou f/2.0. Xiaomi hovorí o väčších 1.25µm pixeloch, ktoré majú zachytiť viac svetla. Predná kamera má až 20 Mpx, svetelnosť f/2.0 a nechýba jej LED blesk aj špeciálny algoritmus na vytvorenie najlepšieho výsledku. Po vzore OnePlus 5T i tu Xiaomi implementoval softvér pre odomykanie tváre.

Obe zariadenia majú 4 000 mAh batériu (o 100 mAh menej ako predchodca) aj 3,5 mm jack. Napodiv tu ale nájdeme stále len starší MicroUSB konektor. Predinštalovaným systémom bude Android 7.1.1.

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi Redmi Note 5 sa začne predávať za cenu približne 156 dolárov za verziu s 3 GB RAM a 187 dolárov za 4 GB RAM vo farbách čierna, zlatá, modrá a ružovo-zlatá. Pro verzia sa bude predávať za 218 dolárov (4GB RAM) alebo 265 dolárov (6 GB RAM) v rovnakých farbách ako klasický model. Dostupné budú na domácom trhu od 22. februára.

ZdrojXiaomi

Komentáre k článku