Xiaomi Redmi K20 Pro zo zlata? Pripravte si viac než 6 200 €

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi, respektíve jej dcérka spoločnosť Redmi, sa rozhodla ozvláštniť smartfón Redmi K20 Pro špeciálnou edíciou zo zlata, z ktorej vyrobí len 20 kusov.

Xiaomi uviedlo na indický trh smartfóny Redmi K20 a K20 Pro, o ktorých sme písali nedávno ako o zabijakoch vlajkových lodí. Či už tieto modely naozaj porazia vlajkové lode iných výrobcov v predajoch, to je vo hviezdach. Cenou ich však prekoná špeciálna Signature edícia Redmi K20 Pro.

Žiaden pozlátený povrch. Zadná časť smartfónu Redmi K20 Pro v Signature edícii je vyrobená zo zlata a jej pravý dolný roh zdobí písmeno “K” vytvorené z diamantov. Čo sa ukrýva pod povrchom? To zatiaľ nevieme, no teoreticky by sa mohol hardvér líšiť od obyčajnej verzie aspoň vo veľkosti pamäte RAM a úložisku.

Štandardná edícia smartfónu Redmi K20 Pro ponúka 6,39” displej s pomerom strán 19,5:9, batériu s kapacitou 4 000 mAh, čipset Qualcomm Snapdragon 855 a maximálne 8 GB RAM a interné úložisko s kapacitou 256 GB. Za pozornosť aj 48-megapixelový fotoaparát na zadnej strane spárovaný s 8-megapixelovým teleobjektívom.

Pozrite siNový modelový rad od Xiaomi, CC, poteší vlogerov a milovníkov emoji

Najvýraznejším prvkom oboch verzií Redmi K20 je však nepochybne výsuvný 20-megapixelový selfie fotoaparát. Vďaka tejto konštrukcii neuberá z priestrannej obrazovky žiaden výrez alebo diera, ako je to pri väčšine iných smartfónoch na trhu.

Xiaomi vyrobí z tejto limitovanej edície iba 20 kusov, ktoré bude predávať za 480-tisíc indických rupií, čo je podľa aktuálneho prepočtu zhruba 6 200 €. Spoločnosť zrejme nebude mať problém predať tak nízky počet kusov, no hlavným účelom tejto edície je skôr propagácia obyčajnej edície smartfónov Redmi K20 a K20 Pro, čo sa Xiaomi rozhodne podarilo. O dostupnosti týchto smartfónov na Európskom trhu zatiaľ spoločnosť neinformovala.

ZdrojRedmi India,GSMArena

Komentáre k článku