Xiaomi Redmi 5 – farbičkový 18:9 smartfón za dostupnú cenu

ZDROJ | Xiaomi

7. decembra sa Xiaomi chystá oznámiť hneď dva smartfóny, Redmi 5 a Redmi 5 Plus. Potešia hlavne tých, ktorí majú radi farbičky a hľadajú lacné zariadenie.

I napriek tomu, že oficiálne ešte nebol predstavený ani jeden z dvojice smartfónov, detailov už vieme viac ako dosť. Hovorca pre Xiaomi, Donovan Sung, dokonca na svoj twitter účet zavesil aj fotografie pripravovaných noviniek, a tak nepotrebujeme ani úniky v tejto forme.

ZDROJ | Xiaomi

Vďaka certifikátom TENAA, ktoré musí každý čínsky smartfón získať však máme už aj detaily o výbave oboch telefónov. Xiaomi Redmi 5 bude mať 5,7-palcový displej s pomerom strán 18:9. Čo ale nepoteší je rozlíšenie 1 440 x 720 px, ktoré bude na takto veľko paneli už viditeľné. Na druhej strane, 3 200 mAh by mala vydržať dlhšie. Nad displejom sa nachádza 5 Mpx selfie kamera.

Pozrite siXiaomi sa tento rok inšpiruje Macbookom Pro, predstavuje Mi Notebook Pro

ZDROJ | Xiaomi

Na zadnej strane nájdeme len jeden fotoaparát s rozlíšením 12 Mpx. Pod ním sa nachádza čítačka odtlačkov prstov.

Vnútri sa nachádza osem-jadrový procesor s taktom 1,8 GHz, ktorému by mali dopomáhať 2,3 alebo dokonca 4 GB pamäte RAM. Od toho by sa malo odvíjať aj vnútorné úložisko s 16,32 či 64 GB. V prípade, že je používateľovi málo Xiaomi ponúkne aj slot pre MicroSD kartu. Detailov pre Plus verziu sme sa ale nedočkali.

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi Redmi 5 je opisovaný ako smartfón za tisícku, čomu konieckoncov nasvedčujú aj špecifikácie. V tomto prípade však ide o čínsky jüan, ktorý ma kurz slabší ako euro. Po prepočte vychádza lacnejší z bratov na 127 €. Táto suma je však čisto teoretická a na Slovensku sa jej pravdepodobne nedočkáme. Ide však stále o dobrú kúpu pre domácich a v prípade, že budete merať cestu do týchto končín, môžete si odtiaľ doniesť pekný darček. Redmi 5 sa bude predávať v čiernej, ružovej a modrej, Plus bude dostupný v čiernej a zlatej.

ZdrojTwitter

Komentáre k článku