Xiaomi sa tento rok inšpiruje Macbookom Pro, predstavuje Mi Notebook Pro

Xiaomi sa vôbec netají tým, že si inšpiráciu berie od Apple. Pri niektorých produktoch je to vidieť menej, pri iných viac. Minulý rok sme videli jasnú inšpiráciu z Macbooku Air v notebooku Mi Notebook Air a tento rok je to rovnaké s Mi Notebook Pro, ktorý si berie to najlepšie z Macbooku Pro.

ZDROJ | Xiaomi

Samozrejme, nemalo by zmysel napodobňovať Macbook Pro a nevylepšiť ho. Medzi silné stránky, v ktorých Xiaomi Mi Notebook Pro dominuje a Macbook pokrivkáva je ponuka portov. Na bokoch Mi Notebook Pro môžeme nájsť slot na pamäťové karty, 2x USB-C, HDMI v klasickej veľkosti, USB 3.0 a 3,5 mm slúchadlový jack.

ZDROJ | Xiaomi

Pozrite siiPhone 7 s 3,5 mm slúchadlovým jackom existuje a je plne funkčný

Trochu horšie je na tom 15,6-palcový displej, ktorý je „len“ Full HD a podľa prvých dojmov je príliš lesklý, takže v ňom vidíte úplne všetko, čo je za vami. Čo sa týka ostatných hardvérových parametrov, tam bude na výber medzi Intel Core i5 alebo i7, pričom ide o najnovšiu, štvor-jadrovú generáciu notebookových procesorov. Operačným systémom je samozrejme Windows 10.

Procesoru sekunduje 8, prípadne 16 GB RAM a grafická karta NVIDIA GeForce MX150. Na tejto karte si toho veľa nezahráte, no hodí sa na úpravu fotiek či strih videa. Čo sa týka úložiska, tam bude k dispozícii 256 GB SSD s miestom na ďalšie SSD. Telo je celokovové a váži 1,95 kg.

Pozrite siIntel procesory ôsmej generácie sú tu, prinášajú 40% nárast výkonu notebookov

Určite poteší snímač odtlačkov prstov, ktorý je zabudovaný do touchpadu. Nad ním je podsvietená klávesnica, ktorá je o 19% väčšia než má Macbook Pro. Ďalšou zaujímavou vlastnosťou Mi Notebook Pro je rýchle nabíjanie, ktoré dobije 50% z 60 Wh batérie len za 35 minút.

ZDROJ | Xiaomi

Nakoniec sa dostávame k tomu najpodstatnejšiemu a to je cena. Konfigurácia s Intel Core i5 a 8 GB RAM bude stáť 5600 juanov, čo je v prepočte zhruba 715 eur. Konfigurácia s Intel Core i7 a 16 GB RAM bude stáť 7000 juanov, teda zhruba 900 eur. O distribúcii na náš trh zatiaľ nepadlo ani slovo.

Pozrite siXiaomi Mi Note 3 – pokračovanie vlajkovej lode s 16 Mpx fotoaparátom

ZdrojMIUI

Komentáre k článku