Xiaomi predstavilo novú kolobežku Mi Electric Scooter 3

ZDROJ | Xiaomi

Popularita elektrických kolobežiek neklesá a asi najpopulárnejšie sú práve tie od čínskej značky Xiaomi. Tá v rámci predstavovania nových produktov ukázala aj novú kolobežku Mi Electric Scooter 3.

ZDROJ | Xiaomi

Kolobežiek od značky Xiaomi sa predalo viac ako 4 000 000 po celom svete. Nie je preto prekvapením, že po nedávno oznámenom modeli Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 Mercedes-AMG Petronas F1 Team Edition sme sa dočkali ďalšieho prídavku do rodiny elektrických kolobežiek od tejto čínskej spoločnosti.

Nový model ponúkne 275 Wh batériu, ktorá sa postará o dojazd 30 kilometrov na jedno nabitie. Elektrický motor dokáže vyprodukovať maximálny výkon až 600 W, čo bude stačiť na to, aby kolobežka zvládla až 16-percentné stúpanie. Maximálna rýchlosť je štandardných 25 kilometrov za hodinu.

ZDROJ | Xiaomi

Pozrite siXiaomi potvrdzuje kolobežku s logom Mercedes-AMG tímu

Nabitie na plnú výdrž by malo trvať približne 8,5 hodiny. Hmotnosť kolobežky je 13 kilogramov a nosnosť je do 100 kilogramov.

Oproti predchádzajúcim modelom, Xiaomi vylepšilo skladací mechanizmus a tiež LCD displej. Medzi ďalšie funkcie patria diskové brzdy, 2 W svetlomety a eABS.

Pokiaľ vás elektrická kolobežka Mi Electric Scooter 3 zaujala, kúpiť sa bude dať v dvoch farebných spracovaniach – čiernom a šedom za cenu 449 €. Informácie o dátume začiatku predaja v Európe zatiaľ nepoznáme, no môžeme očakávať, že sa bude predávať aj v našich končinách, keďže na Slovensku sú Xiaomi kolobežky veľmi populárne.

ZdrojXiaomi

Komentáre k článku