Xiaomi potvrdzuje kolobežku s logom Mercedes-AMG tímu

ZDROJ | Xiaomi

Na trhu asi neexistuje kolobežka s dlhším názvom. Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 Mercedes-AMG Petronas F1 Team Edition ponúkne vydarený dizajn a vyššiu cenu.

Kolobežky sú populárnym dopravným prostriedkom vo viacerých krajinách sveta vrátane Slovenska. Na našich cestách a častokrát aj chodníkoch môžete najčastejšie stretnúť kolobežky Bolt alebo kolobežky z dielne Xiaomi. Na úspech týchto kolobežiek nadväzuje aj nový prémiový model Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 Mercedes-AMG Petronas F1 Team Edition.

ZDROJ | Xiaomi

Pozrite siNAY TECHBOX roka 2020: Spoznajte top Xiaomi kolobežku, slúchadlá a smartfón

Nejde o novú kolobežku. Model Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 sa u nás predával už v minulom roku, no nie vo verzii Mercedes-AMG Petronas.

Nová kolobežka tak využíva dizajn inšpirovaný tímom F1 – Mercedes-AMG Petronas. Maximálna rýchlosť dosahuje štandardne 25 kilometrov za hodinu a dojazd na jedno nabitie je 45 kilometrov. Nechýbajú dvojité brzdy a kolesá, ktoré sú odolné voči nárazom.

Samozrejmosťou je možnosť zloženia kolobežky, stojan, svetlá a zabudovaný displej, ktorý ukazuje aktuálne informácie o rýchlosti a dojazde.

ZDROJ | Xiaomi

Kolobežka tiež disponuje tempomatom a možnosťou dobíjania časti spotrebovanej energie pomocou brzdenia.

Čo sa týka technických špecifikácií, kolobežka disponuje 300 W motorom, ktorý zabezpečí, že aj 20-percentné stúpanie kolobežka zvládne bez problémov.

ZDROJ | Xiaomi

Pozrite siMercedes-Benz eScooter – Mercedes, ktorý si môže dovoliť každý

Kolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 Mercedes-AMG Petronas F1 Team Edition je dostupná vo vybraných krajinách za cenu 799 €, čo je o pár stoviek viac ako doterajšie modely. Rovnaký model, len bez loga Mercedes-AMG tímu, Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2, sa predáva za 459 €.

Pokiaľ máte záujem o oficiálnu Mercedes-Benz kolobežku, priplatíte si ešte viac. Mercedes-Benz eScooter, kolobežka oznámená pred pár mesiacmi, dostala oficiálnu cenu 1 109 €. Tá síce ponúka 500 W motor, no dojazd je iba 25 kilometrov na jedno nabitie a maximálna rýchlosť dosahuje 20 kilometrov za hodinu.

ZdrojXiaomi

Komentáre k článku