Xiaomi Mi Watch takmer kompletne kopírujú Apple Watch, až na cenu

Xiaomi popri novo smartfóne Mi CC9 Pro predstavilo aj nové hodinky Xiaomi Mi Watch, ktoré sa nápadne podobajú na konkurenčné Apple Watch. Sú však samozrejme výrazne lacnejšie a rozumejú si aj s operačným systémom Android.

Xiaomi sa s dizajnom nových hodiniek Mi Watch príliš nenatrápilo, vďaka čomu si ich môžete na prvý pohľad jednoducho pomýliť s hodinkami Apple Watch. Hranaté telo o veľkosti 44 milimetrov a v ňom vložený 1,78-palcový AMOLED displej dopĺňa ešte aj ovládacie koliesko doplnené o ďalšie tlačidlo pod ním.

ZDROJ | Xiaomi

Na rovnakom mieste, ako v prípade Apple Watch, nájdeme aj hlasný reproduktor a mikrofón. Tu sa však spoločné prvky týchto hodiniek končia. Xiaomi Mi Watch poháňa operačný systém Wear OS od Google s nadstavbou MIUI. Ide o vôbec prvé smart hodinky s vlastnou nadstavbou na tomto operačnom systéme na trhu.

ZDROJ | Xiaomi

Nadstavba MIUI so sebou neprináša iba pozmenený dizajn, ale aj viac než 40 rôznych aplikácií a samostatný obchod s aplikáciami, do ktorého môžu prispievať aj vývojári tretích strán. Hodinky už poháňa čipset Snapdragon Wear 3100 4G s 1 GB RAM a 8 GB interným úložiskom.

ZDROJ | Xiaomi

Ako už napovedá názov čipsetu, hodinky sa dokážu pripojiť k mobilnej sieti 4. generácie pomocou technológie eSIM. Okrem toho ponúkajú aj NFC pre bezkontaktné platby. Samozrejmosťou je snímač tepu a spolu s ním aj sledovanie rôznych športových aktivít vrátane plávania.

ZDROJ | Xiaomi

Vstavaná batéria má kapacitu 570 mAh, čo má hodinkám vystačiť až na 36 hodín výdrže aj pri neustálom pripojení k 4G sieti. Či je táto výdrž skutočne dosiahnuteľná, je v tomto momente otázne a dosvedčia to až recenzie a reálne dojmy prvých zákazníkov. Tými však podľa všetkého budú iba obyvatelia Číny.

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi Mi Watch sa podľa aktuálne dostupných informácií objavia v predaji iba na čínskom trhu, kde budú dostupné už od 11. novembra v prepočte za zhruba 170 eur. Prémiová edícia so zafírovým sklom, oceľovým telom a špeciálnym remienkom bude stáť v prepočte zhruba 260 eur a do predaja sa dostane niekedy koncom tohto roka.

ZdrojXiaomi,Gizmochina

Komentáre k článku