Xiaomi Mi TV Master ponúkne 65“ 4K UHD OLED obrazovku za pomerne nízku cenu

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi rozšírilo svoje portfólio televízorov o nový 65“ 4K UHD televízor využívajúci OLED panel, ktorý nazýva skromne „Mi TV Master“. Jeho výbava odpovedá prémiovej triede, dostupný však má byť zatiaľ iba v Číne.

Xiaomi si po vybudovaní reputácie v oblasti cenovo dostupných smartfónov, počítačov či doplnkov do domácnosti trúfa aj na vyššiu cenovú kategóriu. Do nej vstupuje aj s novými modelmi televízorov, na čele ktorých aktuálne stojí nová vlajková loď Xiaomi Mi TV Master.

Nový model využíva OLED panel s uhlopriečkou 65 palcov a 4K UHD rozlíšením v kombinácii so 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Televízor využíva 1-milisekundovú odozvu panelu najmä v režime Automatic Low Latency Mode. Hráči budú mať k dispozícii aj samostatný herný mód, ktorý zníži odozvu obrazu ešte výraznejšie pomocou funkcie MEMC.

ZDROJ | Xiaomi

Panel sa ďalej môže pochváliť 98,5-percentným pokrytím farebného spektra DCI-P3, 178-stupňovým pozorovacím uhlom a pri jase 1 000 nitov aj podporou HDR technológie Dolby Vision. Vstavaná umelá inteligencia sa má postarať o viac ako dvadsať rôznych spôsobov zlepšenia obrazu v piatich obrazových režimoch.

Pozrite siUltrabookové dvojičky od Xiaomi lákajú na kovové telo a najnovší hardvér

Kvalitný obraz má doplniť dvojica 12,5 W stereo reproduktorov doplnená o 10 W priestorové reproduktory a a 20 W subwoofer. Zostave reproduktorov nechýba vo výbave podpora Dolby Audio, DTS Audio a v spojení s mikrofónmi ani možnosť komunikácie používateľov s hlasovou asistentkou Xiao AI.

ZDROJ | Xiaomi

Televízor poháňa čipset MediaTek MT9650 so 4-jadrovým procesorom a grafickým jadrom Mali-G52 MC1. Operačný systém bude mať k dispozícii 3 GB RAM a interné úložisko s kapacitou 32 GB. V ponuke portov môžme nájsť trojicu HDMI vstupov, dva USB porty, Ethernet a S/PDIF. K internetu sa televízor dokáže pripojiť aj cez Wi-Fi 802.11ac (2,4 GHz/5 GHz), pričom mu samozrejme nechýba ani technológia Bluetooth 5.0.

Pozrite siQualcomm predstavil svoje prvé Wi-Fi 6E čipy aj s podporou Bluetooth 5.2

Ako to už pri väčšine produktov od Xiaomi býva, aj nový televízor Mi TV Master bude zo začiatku a napokon možno aj celkovo dostupný iba na čínskom trhu. Dostupný má byť už od 8. júla v prepočte za zhruba 1 635 eur. Oficiálna distribúcia na európsky trh by jeho cenu nepochybne výrazne zvýšila.

ZdrojXiaomi

Komentáre k článku