Xiaomi Mi TV 3 – inteligencia, ktorú môžete mať aj vy

ZDROJ | Xiaomi

Čínsky výrobca Xiaomi predstavil nový 60″ televízor, ktorý sa bude predávať pod označením Mi TV 3 na domácom čínskom trhu. Veríme však, že sa dostane aj do Európy, keďže má skutočne čo ponúknuť. Prichádza totiž v dvoch samostatných častiach.

Xiaomi Mi TV 3_17
ZDROJ | Xiaomi

Že nechápete ako to myslíme, keď tvrdíme, že televízor prichádza v dvoch samostatných častiach? Vo väčšine televízorov je základná doska umiestnená priamo v televízore za displejom samotným. V prípade Mi TV 3 však Xiaomi umiestnilo všetky potrebné prvky do samostatného reproduktorového boxu. Samotný televízor sa tak mení na monitor, ktorý sa k boxu pripája pomocou jediného kábla. Všetky ostatné zariadenia sa pomocou štandartných konektorov pripájajú už k samotnému boxu.

Toto riešenie má hneď niekoľko výhod. Samotná TV môže byť vďaka nemu extrémne tenká (11,6 mm v najtenšom mieste a 36,7 mm v tom najhrubšom), tiež v prípade jej umiestnenia na stenu nemusíte skrývať veľké množstvo káblov, ale vystačíte si s jediným.

Pozrite siXiaomi Mi TV 2S má Ultra HD panel od Samsungu a cenu necelých 450 €!

Zabudnúť však nemôžeme ani na to, že je podstatne lacnejšie opraviť alebo dokonca vymeniť časť s reproduktormi a základnou doskou, ako celú TV. Samotný box, alebo vlastne aj Xiaomi Mi TV 3 beží na operačnom systéme Android 5.1 s grafickou nadstavbou od Xiaomi. Okrem základnej dosky a všetkých potrebných konektorov (3x HDMI, USB 3.0 + USB 2.0, VGA, Ethernet, AV in, RF in a výstup pre subwoofer) nájdete v reproduktorovom boxe aj dvojicu 2,5″ meničov s jedným výškovým reproduktorom na každej strane.

Xiaomi Mi TV 3_15
ZDROJ | Xiaomi
Xiaomi Mi TV 3_03
ZDROJ | Xiaomi

Samotný displej obsahuje panel od LG s UHD rozlíšením a je skrytý v hliníkovom ráme. Takto vybavená Mi TV 3 vás bude stáť 4 999 RMB, čo je v prepočte niečo viac ako 692 €. Xiaomi však bude samostatne predávať aj reproduktorový box, ktorý tak môže premeniť akýkoľvek televízor na Smart TV s lepším zvukom. Cena reproboxu bude 999 RMB, čo po prepočte činí 138 €.

Xiaomi Mi TV 3_24
ZDROJ | Xiaomi

Za 599 RMB (82,95 €) bude Xiaomi predávať aj samostatný 6,5″ subwoofer, ktorý ešte vylepší zvuk celého systému. Okrem týchto noviniek však Xiaomi uviedlo aj nové diaľkové ovládanie, ktoré pracuje na technológii Bluetooth 4.0, disponuje 6-osým gyroskopom a umožní vám ovládať TV aj pomocou hlasu. Cena diaľkového ovládania bude v prepočte 13,71 €.

Xiaomi Mi TV 3_37
ZDROJ | Xiaomi
Xiaomi Mi TV 3_36
ZDROJ | Xiaomi

ZdrojXiaomi

Komentáre k článku