Xiaomi Mi Mix Fold – prvá skladačka s 8-palcovým displejom

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi nestačilo na konci tohto mesiaca predstaviť iba novú vlajkovú loď (pre istotu v troch verziách) Mi 11 Ultra, Mi 11 Pro a Mi 11 Light, ale pridalo ešte čosi. Svoj prvý skladací smartfón, Xiaomi Mi Mix Fold.

ZDROJ | Xiaomi

Prekvapivá novinka, ktorú nikto nečakal, minimálne nie teraz, sa objavila ako súčasť druhého dňa akcie Xiaomi na domácej pôde. Xiaomi Mi Mix Fold pribudne k dvojici prvých skladačiek na trhu, Huawei Mate X2 a Samsung Galaxy Z Fold2. A keďže ani tu niet veľmi čo nové vymyslieť, Xiaomi Mi Mix Fold sa podobá na oba spomínané modely.

Pozrite siHuawei Mate X2 a Samsung Galaxy Z Fold2 – Ktorý je lepší?

Na rozdiel od prvotín, ktoré skúšali výrobcovia v minulosti Mi Mix Fold vsádza na dnes už osvedčený dizajn s použitím dvoch displejov – jeden spredu, jeden vo vnútri a klasický modul fotoaparátu vzadu. Telo má rozmery 173,3 x 133,4 x 7,6 mm v rozloženom stave, ale v zatvorenom má hrúbku až 17,2 mm. Spomedzi súčasných skladačiek je to najviac. Aj hmotnosť 317 gramov (resp. 332 g v Ceramic Edition) je spomedzi trojice najviac.

ZDROJ | Xiaomi

AMOLED displej z vonkajšej strany ponúkne 6,52″ uhlopriečku, 90 Hz frekvenciu a rozlíšenie 840 x 2 520 px čo predstavuje pomer strán 27:9. Extrémne úzky displej je hlavne kvôli užšiemu telu, ktoré sa vie rozložiť. Displej má ponúknuť jas 700 nitov a nechýba mu ani otvore pre webkameru s rozlíšením 20 Mpx.

ZDROJ | Xiaomi

Displej vo vnútri je ohybný OLED displej s celkovou uhlopriečkou 8,01 palca a s rozlíšením 2 480 x 1 860 px a teda pomerom strán 4:3. Maximálny jas má byť na úrovni 600 nitov. Displej podporuje aj HDR štandardy ako Dolby Vision či HDR10+. Displej vraj Xiaomi testovalo na milión zložení, no garantuje minimálne 200 000 zložení, čo je pri 10 zloženiach denne zhruba 4,5 roka.

ZDROJ | Xiaomi

Vo vnútri skladacieho tela je osadený najnovší Snapdragon 888 s maximom 16 GB RAM a 512 GB internou pamäťou. Z hardvérovej výbavy Mi Mix Fold nechýba prakticky nič. Poteší určite aj 5 020 mAh batéria s 67 W nabíjaním. Tu zas Xiaomi spomedzi konkurencie slušne vytŕča. Zaujímavosťou sú aj 4 reproduktory Harman Kardon pre čo najlepší zvuk.

ZDROJ | Xiaomi

Hoci Xiaomi pred pár dňami predstavilo novú vlajkovú loď s celkom novým fotomodulom, na Mi Mix Fold ho nehľadajte. Výrobca použil celkom iný. Má 3 objektívy, pričom pod hlavným sa ukrýva 108 Mpx snímač ISOCELL HM2 od Samsungu. Tomu sekunduje 13 Mpx ultraširokouhlý (123°) fotoaparát a 8 Mpx „bionický“ fotoaparát.

Práve ten je absolútnou novinkou nie len v Xiaomi, ale aj vo svete mobilov. Má totiž tzv. tekutú šošovku. Špeciálny motorček sa stará o to, aby pohyboval tekutou zložkou, ktorá dokáže meniť ohniskovú vzdialenosť. Vďaka tomu dosahuje 3x optické priblíženie, resp. 30x hybridné s využitím digitálneho priblíženia. Zároveň ale dokáže snímať aj v makro režime, od 3 cm.

ZDROJ | Xiaomi

Inou novinkou je postavenie vlastného obrazového procesora Surge C1, ktorý sa má starať výhradne o spracovanie obrazu, ale aj vrátane zaostrovania a nastavenia všetkých premenných pri fotení.

Novinka bude pracovať na Androide 10, MIUI 12, ktorý ale výrobca vybavil desktopovým režimom pre prácu ako na počítači v prípade rozloženého displeja. Chýbať by nemalo ani „štart“ menu. Súčasťou má byť aj tzv. Stealth Mode, ktorý vypne všetko – fotoaparáty, mikrofóny aj GPS.

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi Mi Mix Fold príde na domáci trh v polovici apríla za 9 999 CNY čo je okolo 1 300 €, za verziu s 12 GB RAM a 256 GB pamäťou. Za 10 999 CNY (cca 1 430 €) bude v Číne možné kúpiť model s 12 GB RAM a 512 GB pamäťou.

Vyššie spomínaných 16 GB RAM bude možné mať iba v špeciálnej verzii Ceramic Edition s cenou 12 999 CNY čo je okolo 1 690 €.

ZDROJ | Xiaomi

Komentáre k článku