Xiaomi Mi MIX 3 – výsuvná konštrukcia a obrovský displej (takmer) bez rámikov

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi konečne predstavilo svoj očakávaný top-end model, Xiaomi Mi MIX 3. Nasledovník modelov Mi MIX 2, resp. Mi MIX 2s a Mi MIX ponúkne obrovský displej, výkonný hardvér a hlavne, výsuvnú konštrukciu.

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi Mi MIX 3 bude po vzore predošlých modelov smartfón s obrovským displejom takmer na celej prednej strane. Zaberať má vraj 93,4% prednej plochy. S uhlopriečkou 6,4″, pomerom strán 19,5:9 a rozlíšením Full HD+ nepatrí k tým najjemnejším na trhu, no vzhľadom na technológiu AMOLED môže mať aspoň výbornú viditeľnosť.

ZDROJ | Xiaomi

V tomto prípade Xiaomi už neexperimentovalo a tak tu nenájdeme reproduktor v displeji či webkameru v spodnom rohu. Namiesto toho aj Xiaomi stavil na výsuvnú konštrukciu. Tá má byť magnetická a požívať sa bude napríklad aj na prijatie hovoru.

ZDROJ | Xiaomi

Po jej vysunutí sa objaví dvojica webkamier s 24 + 2 Mpx rozlíšením. Hlavná má byť od Sony s veľkosťou pixlov 1,8 μm. V prípade slabého svetla sa vie prepnúť do režimu redukcie rozlíšenia a využívať jednotlivé pixle na dotvorenie obrazu. 4 obrazové body sa budú tváriť ako jeden, čím získajú viac informácií o snímanom obraze. Výsledkom bude 6 Mpx fotka.

ZDROJ | Xiaomi

Na zadnej strane bude naopak 12 + 12 Mpx duálny fotoaparát taktiež využívajúci čipy od Sony. Hlavný ponúkne veľkosť bodov na úrovni 1,4μm pod f/1,8 optikou. Druhý bude mať 1μm veľkosť pixlov a bude pod optikou s f/2,4 s 2-násobným priblížením. Stabilizované by mali byť oba objektívy.

ZDROJ | Xiaomi

Výrazným vylepšením má byť nočný režim snímania a AI schopnosti. Fotoaparát si už stihol vyslúžiť od DxOMark 108 bodov za fotoaparát a 93 bodov za video.

Chýbať ale nebudú softvérové vylepšenia fotiek či videa. Novinka ponúkne 4K Ultra HD video pri 60 fps. Rovnako chce potešiť aj 960 fps vysokorýchlostným snímaním s možnosťou vkladania hudby do videí. HFR videá sú totiž nemé. Podpora HDR vo videách sa ale nekoná.

ZDROJ | Xiaomi

Novinka bude logicky pracovať na tom najvýkonnejšom, čo je aktuálne na trhu – Snapdragon 845, Adreno 640 a 6, 8, alebo až 10 GB RAM. K dispozícii bude 128 alebo 256 GB interná pamäť, pravdepodobne bez možnosti rozšírenia.

ZDROJ | Xiaomi

Operačný systém MIUI 10 je postavený na Androide 9.0. Využíva ale vlastnú AI asistentku Xiao. Pre ňu má vlastné hardvérové tlačidlo na bočnej strane. V svetových verziách smartfónu ale asi nebude dostupná a Mi MIX 3 bude využívať Assistant od Google.

https://www.youtube.com/watch?v=StLojLgyztE

Batériu so zatiaľ neznámou kapacitou bude možné nabíjať vysokorýchlostne cez USB-C port, ale aj cez bezdrôtové nabíjanie (10 W). Bezdrôtová nabíjačka bude zároveň súčasťou balenia!

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi sa pochválilo, že Mi MIX 3 bude podporovať aj siete 5G. Zatiaľ však nemá aké. Inak sa môžete tešiť na LTE-A s rýchlosťou cez 1 Gbit/s, Bluetooth 5.0 či Wi-Fi 5. Chýbať nesmie ani GPS/GLONASS/BeiDou modul.

ZDROJ | Xiaomi

Novinka bude v predaji najskôr v Číne s cenou od 3 299 CNY (cca 420 €) za 6 GB/128 GB verziu. Top model s 10 GB RAM a 256 GB flash pamäťou bude za 4 999 CNY (cca 630 €). Top verzia ponesie názov Forbidden City. Kedy a za aké sumy sa dostane do Európy zatiaľ nie je známe.

ZDROJ | Xiaomi

ZdrojMIUI.com

Komentáre k článku