Xiaomi Mi MIX 2S – špičkový kúsok s perfektným fotoaparátom

ZDROJ | Xiaomi

Čínske Xiaomi dnes ukradlo pozornosť nielen Huaweiu, ktorý má prezentáciu naplánovanú na poobedie, ale aj Apple, ktorý bude nejaké novinky ukazovať až večer nášho času. Alebo to bude naopak? Každopádne, Xiaomi na domácej pôde predstavilo novú vlajkovú loď, Xiaomi Mi MIX 2S.

Pozrite siXiaomi Mi Gaming Laptop – výkonný herný laptop s diskrétnym dizajnom

ZDROJ | Xiaomi

Novinka síce čiastočne vychádza z predošlého modelu, no skôr iba svojim názvom, hlavne pri pohľade zozadu. Novinka z tejto strany pripomína iPhone X, no telo je vytvorené z kombinácie keramiky, odolného skla a tvrdeného hliníka. Telo je tak odolnejšie voči poškriabaniu, no keramika je náchylnejšia na pády a nárazy.

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi Mi MIX 2S je ale azda jediným čínskym novým smartfónom, ktorý nemá výrez v displeji. Namiesto neho má nad displejom iba miniatúrnu štrbinu pre reproduktor. Naopak, pod displejom je výrazne via miesta, pričom v pravom dolnom rohu je aj šošovka webkamery. Presne tak isto, ako mal model Mi MIX 2.

ZDROJ | Xiaomi

Displej zaberá zhruba 81% prednej plochy. Má 6 palcov (presne 5,99″), rozlíšenie 1 080 x 2 160 px a pomer strán 18:9. Od modelu Mi MIX 2 sa teda prakticky nezmenil.

Procesor Snapdragon 845 taktovaný na 2,8 GHz. Sekunduje mu grafika Adreno 630 a 6 alebo 8 GB pamäť RAM (v závislosti od verzie). Xiaomi sa pochválilo, že novinka získala cez 277 tisíc bodov v benchmarku AnTuTu. Ktorú verziu výrobca nasadil do testu nie je ale známe.

https://www.youtube.com/watch?v=49RHvobQViQ

Na ukladanie dát poslúži 64, 128, alebo 256 GB pamäť UFS 2.1. Nechýba LTE (1,2 Gbit/150 Mbit/s),  VoLTE, Wi-Fi ac, Bluetooth 5.0 či NFC. Samozrejmosťou je podpora dual SIM.

ZDROJ | Xiaomi

Najväčším predajným artiklom novinky má byť ale fotoaparát. Ten má dva 12 Mpx snímače Sony, no nie sú rovnaké. Jeden má veľkosť 1/2,6″, druhý 1/3,4″. Uložené sú pod optikou so širokouhlým (26 mm) a tele objektívom (46 mm). Stabilizovaný je pritom iba širokouhlý objektív.

ZDROJ | Xiaomi

Ten je aj vďaka procesoru Snapdragon 845 vybavenom AI schopný využívať umelú inteligenciu a vylepšovať výsledné zábery. Automatický režim rozpoznáva až 206 rôznych režimov snímania. Rozdiely majú byť najvýraznejšie pri umelom osvetlení alebo pri slabom svetle.

Novinkou je portrétový režim. Vďaka AI dokáže Mi MIX 2S vytvárať zaujímavé portrétové fotografie s nezvyčajným bokehom a meniacim sa pozadím.

Samozrejme, novinka je schopná natáčať 4K Ultra HD videá pri 30 fps, alebo Full HD videá pri 120 fps.

ZDROJ | Xiaomi

Zástupcovia Xiaomi sa zároveň pochválili, že nový fotoaparát v Mi MIX 2S získal až 101 bodov v DxOMark teste pre fotografie. Celkovo (aj s videom) má ale skóre 97. Výrobca sa nenechal zahanbiť a počas prezentácie s radosťou ukazoval zábery z Mi MIX 2S a iPhone X. Samozrejme, Mi MIX 2S malo lepšie zábery.

Operačný systém MIUI je postavený na Androide 8.0 a využíva vlastnú hlasovú asistentku s umelou inteligenciou. Tá má byť inteligentnejšia, ako Apple Siri. Podporuje ale zjavne iba čínštinu. Nechýba ani podpora rozšírenej reality vďaka ARCore od Google.

ZDROJ | Xiaomi

Batéria sa nezmenila. Má kapacitu 3 400 mAh a je ju možné nabíjať cez USB-C port aj s rýchlonabíjaním Quick Charge 3.0. Chýbať nebude ani bezdrôtové nabíjanie. Xiaomi predstavilo pritom aj vlastnú bezdrôtovú nabíjačku so smiešnou cenou 99 CNY čo je iba 12 €. Fungovať bude aj pre iPhone X .:)

Aj model Mi MIX 2S bude v predaji v dvoch základných verziách a farbách – bielej a čiernej, no v predaji bude aj výkonnejšia verzia s pozlátenými detailami a 8 GB pamäťou RAM a hlavne podporou sietí pre celý svet.

Ceny novinky nie sú vôbec na zahodenie. Mi MIX 2S sa bude na domácom trhu predávať od 3 299 CNY čo je zhruba 424 €. Top verzia s 8 GB RAM-kou a 256 GB pamäťou bude za 3 999 CNY čo je cca 513 €! U nás môžme počítať s cenou minimálne o 100-150 € vyššou, no aj tak ide o podstatne nižšie ceny, ako všetky vlajkové lode renomovaných používateľov.

Ďalšie produktové fotografie a videá doplníme len čo budú zo strany Xiaomi dostupné.

Video z predstavenia si môžete pozrieť na YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=6Gk7CCOT1kg

Komentáre k článku