Xiaomi Mi Mix 2s má mať Snapdragon 845 aj čítačku pod displejom

ZDROJ | Xiaomi

Dva roky dozadu sme boli svedkami jedného z prvých mobilov bez rámikov. Xiaomi Mi Mix 2s by mal byť už tretím pokračovaním úspešnej série. A priniesť by mal skutočne výkonný procesor.

Už dlhšie sa špekuluje o tom, že čínsky výrobca by mohol už tretie zariadenie z línie Mi Mix predstaviť už čoskoro na konferencii MWC 2018. Dostupných je preto už teraz mnoho únikov, ktoré hovoria o jeho výbave.

Xiaomi Mi Mix 2s bude pokračovať v trende čo najmenších rámikov. Novinka by preto mala mať displej s veľkosťou 5,99 palca a netradičným je aj pomer strán 17:9. Aby výrobca ponúkol čo najväčší pomer displeja ku telu, webkamera sa presunula do pravého horného rohu. Zaujímavosťou je aj čítačka, ktorá by mala byť umiestnená pod displejom.

ZDROJ | Weibo

Ďalšou veľkou novinkou je procesor Snapdragon 845. Xiaomi Mi Mix 2s by tak mohol byť jedným z prvých zariadení s týmto čipom. Ten má byť oproti staršej 835-ke výkonnejší o približne 25 %. O tom sme sa mohli presvedčiť aj z uniknutých výsledkov benchmarku Antutu, kde sa smartfón objavil pod kódovým označením polaris. Ak sa ten potvrdí ako pravdivý, majitelia sa majú na čo tešiť.

ZDROJ | Weibo

Takéto vysoké číslo ale nie je spôsobené len procesorom. O výsledok sa postarala aj pamäť RAM, ktorá by mala byť typu LPDDR4X a jej kapacita má byť 8 GB. Vnútorné úložisko UFS by malo byť už v najnovšej generácii. Veľkosť 256GB tiež patrí medzi tie lepšie možnosti na trhu.

Zadná strana by už tradične mala byť keramického typu. Nakoľko by sa mala čítačka presunúť pod displej, nájdeme tu len duálny fotoaparát a LED blesk. Obe šošovky by mali mať rozlíšenie 12 Mpx a disponovať optickou stabilizáciou.

Xiaomi Mi Mix 2s by mal podľa únikov podporovať globálnu 4G LTE sieť, čo by mohlo znamenať jeho dostupnosť aj v Európe. Všetko sa ale dozvieme už 26. februára na výstave MWC v Barcelone.

ZdrojTechNave,Phone Arena,WCCF Tech

Komentáre k článku