Bezrámikový Xiaomi Mi MIX 2 je na svete aj s 8 GB RAM!

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi predstavilo nový top-end model Mi MIX 2, nástupcu minuloročného bezrámikového Mi MIX. Obrovský smartfón schudol, má menší displej, hrubší rámik a výkonnejší hardvér. Čo všetko prinesie?

Pozrite siXiaomi Mi MIX je prvý smartfón s bezrámovým a zaobleným displejom

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi Mi MIX 2 je už na prvý pohľad iný. Kým Mi MIX bol masívny kus smartfónu s takmer nulovým rámikom (cca 84% prednej strany zaberal displej), nový Mi MIX 2 má displej s uhlopriečkou 5,99 palca a rozlíšením 1 080 x 2 160 px. Ten zaberá cca 81% prednej strany. Displej je pritom typu IPS LCD.

ZDROJ | Xiaomi

Aj napriek tomu sú ale bočné rámiky takmer nulové. Viac miesta si z hornej strany ukrojil otvor reproduktoru, hoci webkamera ostala v spodnej časti. Reproduktor tak už nebude unikát, ako v modeli Mi MIX, ale pôjde o klasický typ s membránou.

ZDROJ | Xiaomi

Displej je v rohoch zaoblený v štýle Mi MIX, no je širokouhlejší. Kým displej v Mi MIX mal pomer strán 17:9, v modeli Mi MIX 2 má pomer strán 18:9. Vďaka menšiemu displeju je menšie aj telo. To má mať rozmery príjemných 151,8 x 75,5 x 7,7 mm, hmotnosť dosahuje 185 gramov.

Aj v tomto prípade bude telo z keramiky. V predaji bude aj špeciálna edícia v bielej alebo čiernej farbe s pozlátenými prvkami, o čosi lepším hardvérom a keramickým telom. Klasická verzia bude len v čiernej farbe a keramická bude len zadná časť.

V tele je osadený aktuálne najrýchlejší procesor Snapdragon 835 s grafikou Adreno 540 a 6, resp. až 8 GB pamäťou RAM. 8 GB RAM-ku bude možné mať len v spomínanej špeciálnej edícii.

6 GB RAM pamäť sa bude kombinovať s 64, 128 alebo 256 GB vnútnornčou pamäťou bez možnosti rozšírenia. 8 GB RAM-ku bude možné kombinovať pravdepodobne len s 128 GB pamäťou.

ZDROJ | Xiaomi

Vo výbave nechýba Wi-Fi ac, Bluetooth 5.0, NFC či LTE, resp. VoLTE. GPS, GLONASS a BDS pozičné systémy sú samozrejmosťou. Poteší aj USB-C port na nabíjanie žiaľ už menšej 3 400 mAh batérie. Snímač odtlačku prsta je pod fotoaparátom na zadnej strane.

ZDROJ | Xiaomi

Fotoaparát je tu len jeden, no plne postačí. Má rozmer 1/2,9″, 12 Mpx rozlíšenie, využíva 4-osovú optickú stabilizáciu a dual LED blesk. Nechýba ani možnosť natáčania Ultra HD videí pri 30 fps, Full HD pri 60 fps alebo HD pri 120 fps. Pod displejom je 5 Mpx webkamera s Full HD videom.

Pozrite siXiaomi Mi MIX predbieha aj tú najlepšiu konkurenciu

Operačným systémom je MIUI 9 postavený na Androide 7.1. Prečo výrobca nestavil už rovno na Android 8 nie je známe, no časom sa máme dočkať aj aktualizácie. Samozrejmosťou je Dual SIM verzia.

ZDROJ | Xiaomi

A opäť to najlepšie na záver – ceny. 6 GB verzia s 64 GB pamäťou má stáť len 3 299 CNY čo je okolo 422 €. Top verzia s 6 GB RAM a 256 GB pamäťou bude stáť 3 999 CNY čo je zhruba 512 €. Špeciálna edícia s 8 GB RAM má stáť okolo 700 €.

Xiaomi Mi MIX 2 by sa mal predávať aj v Európe, ceny pre náš trh ale nie sú zatiaľ známe.

ZDROJ | Xiaomi

ZdrojXiaomi

Komentáre k článku