Xiaomi Mi Max 3 bol odhalený ešte pred oficiálnym predstavením

ZDROJ | Xiaomi

Očakávaná novinka od čínskeho výrobcu Xiaomi unikla na internet ešte pred oficiálnym predstavením, ktoré má prebehnúť dnes. Čo tento masívny kúsok Xiaomi Mi Max 3 ponúka?

ZDROJ | Xiaomi

Čínska spoločnosť Xiaomi dnes predstavuje svoj nový prírastok do rodiny dostupných smartfónov. Xiaomi Mi Max 3 patrí k strednej triede a je určený používateľom, ktorí obľubujú väčšie rozmery telefónu a displeju.

ZDROJ | Xiaomi

Pozrite siXiaomi Mijia Quartz Watch – dostupné analógovo-digitálne smart hodinky

Novinka bude skôr phabletom než bežným smartfónom. Uhlopriečka displeja je solídnych 6,9″ a rozlíšenie je 1 080 x 2 160 pixelov. Telo smartfónu je kovové.

Pomer strán displeja je 18:9 a po spustení smartfónu vás privíta Android 8.1 s nadstavbou Xiaomi MIUI 9,5. Do budúcnosti je však sľúbená podpora pre MIUI 10. Príjemnou zmenou je, že smartfón nedisponuje horným výrezom na displeji ako väčšina súčasných smartfónov.

ZDROJ | Xiaomi

Vo vnútri nájdeme procesor Snapdragon 636, grafický čip Adreno 509 a 6 GB RAM. Pre vaše súbory a fotky bude slúžiť úložisko s kapacitou 128 GB.

Rozšíriť sa však bude dať aj pomocou microSD karty. Na výber bude aj druhá verzia s 4 GB RAM a 64 GB úložiskom. Vnútornosti dopĺňa 5 500 mAh batéria, na ktorej rýchle nabitie bude slúžiť technológia Quick Charge 3.0.

ZDROJ | Xiaomi

Pozrite siXiaomi Mi Pad 4 – Android tablety ešte nevymreli

Čo sa týka fotoaparátu, očakávať môžeme duálny fotoaparát 12 Mpx (f/2.2) + 5 Mpx (f/2.2), ktorý bude dopĺňať 8 Mpx (f/2.0) webkamera. Zadné snímače pripomínajú dizajnovo iPhone X. Z ďalších špecifikácií sa jedná o bežný smartfón s technológiou Bluetooth, GPS, GLONASS či LTE. Na zadnej strane tiež nájdete čítačku odtlačkov prstu.

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi Mi Max 3 bude k dispozícii v matnom čiernom, zlatom a modrom farebnom spracovaní. Cena by mala byť približne 220 eur za model 64 GB + 4 GB RAM a 250 eur za model 128 GB a 6 GB RAM. Čo na túto zaujímavá novinku a na celkom prijateľnú cenu poviete? Otázne je, či bude niekedy dostupný aj u nás, ale objednanie z Číny by nemal byť problém.

ZdrojGsmarena,Gizmochina

Komentáre k článku