Xiaomi Mi LED TV 4 – 55-palcový 4K UHD televízor s umelou inteligenciou

Spoločnosť Xiaomi predstavila nový 4K UHD televízor určený pre indický trh. Xiaomi Mi LED TV 4 ponúka uhlopriečku 55 palcov, podporu Dolby Audio či operačný systém Android TV.

https://youtu.be/C7LT4wnNaJw

Xiaomi Mi LED TV 4 je nový 4K UHD televízor, ktorý beží na operačnom systéme Android TV. Súčasťou tohto systému je aj softvér Patchwall od Xiaomi, ktorý má využívať umelú inteligenciu na automatické odporúčanie obsahu podľa preferencií používateľa.

ZDROJ | Xiaomi

Obsah je zložený z viacerých služieb zabudovaných do systému, medzi ktoré patrí Voot, Hungama Play a Sony Liv. Tieto služby majú poskytnúť viac než 500 000 hodín obsahu, z ktorého väčšina je bezplatná.

RECENZIAApple TV 4K 64 GB – podpora Ultra HD s HDR nie je všetko

Televízor poháňa štvor-jadrový procesor Amlogic Cortex A53 s grafickým čipom Mali-T830 MP2. Systém má k dispozícii 2 GB RAM a zabudované je aj 8 GB úložisko, no to bude zrejme využívať iba operačný systém. Obsah do televízora môže prúdiť cez trojicu HDMI portov, 2 USB porty, Ethernet, cinch konektory alebo cez Bluetooth 4.0 či Wi-Fi (2,4 a 5 GHz).

ZDROJ | Xiaomi

Bluetooth je využívaný aj na pripojenie ovládača, ktorý má len 11 tlačidiel a ovládať s ním môžete aj set-top box. Samotný panel podporuje HDR a ponúka obnovovaciu frekvenciu 60 Hz s odozvou 8 ms. Zvuk zabezpečujú dva 8-W reproduktory, ktorým nechýba podpora Dolby Audio a DTS-HD.

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi Mi LED TV 4 bude v predaji od 22. februára za 39 999 indických rupií, čo je v prepočte na naše zhruba 500 eur. Xiaomi sa zatiaľ nezmienilo o rozšírení dostupnosti pre iné trhy.

ZdrojXiaomi

Komentáre k článku