Xiaomi Mi Box – set-top-box s Ultra HD videom a OS Android

Xiaomi opäť prekvapilo a opäť zavarilo konkurencii, dokonca aj tej americkej. Kým Apple sa chváli novou Apple TV, čínsky konkurent prichádza s modelom Xiaomi Mi Box. Ten zvláda Ultra HD rozlíšenie, HDR obraz, 60 fps video či OS Android. Je to malý zázrak ku každej telke.

Xiaomi Mi Box 13
ZDROJ | Xiaomi

Aj keby ste mali staručký televízor bez populárnych smart funkcií, Xiaomi Mi Box vám ich pridá. Krabička s rozmermi 101 x 101 x 19,5 mm a hmotnosťou 177 gramov v sebe ukrýva 4-jadorvý Cortex-A53 procesor s takom 2 GHz, grafiku Mali-450 a 2 GB pamäť RAM. Vo výbave nechýba Wi-Fi ac modul či Bluetooth 4.0. Poteší tiež slot na microSDXC pamäťovku.

Ak vám to pripomína výbavu smartfónu, nie ste ďaleko od pravdy. Mi Box totiž pracuje na OS Android TV 6.0. Má zabudovanú 8 GB pamäť, no vďaka USB portu si k nemu môžete pripojiť prakticky čokoľvek od USB kľúčov až po externý pevný disk.

HDMI port na výstupe dokáže pracovať s rozlíšením až 3 840 x 2 160 px, teda Ultra HD pri 60 fps pre plynulejšie video. Novinka dokáže pracovať so všetkými známymi formátmi videa ako H.265 HEVC, H.264 AVC, MVC, VP9 apod. Čerešničkou je podpora HDR obrazu. To bude ale fungovať len v prípade, že máte HDR telku a HDR zdrojový obraz.

Xiaomi Mi Box 5
ZDROJ | Xiaomi

Ani po zvukovej stránke na tom nie je zle. Mi Box podporuje zvuk DTS 2.0+, Dolby Digital Plus či 7.1ch výstup cez optiku. Využiť ale môžete aj 3,5 mm analóg. Novinka má však len jeden HDMI 2.0a port, čo je škoda.

V balení za 80 dolárov (cca 71 €) je aj diaľkové ovládanie fungujúce cez Bluetooth, takže nemusíte Mi Box umiestňovať na viditeľné miesto. Diaľkové má navyše mikrofón pre hlasové ovládanie.

Xiaomi Mi Box 12
ZDROJ | Xiaomi

Dokúpiť si ale môžete aj Xiaomi Mi Game Controller, vďaka ktorému sa môžete zahrať niektorú z hier na Android TV 6.0. Vďaka systému je samozrejmosťou aj funkcia Google Cast pre sharovanie multimediálneho obsahu priamo z telefónu alebo tabletu.

Xiaomi Mi Box 11
ZDROJ | Xiaomi

ZdrojXiaomi

Komentáre k článku