Xiaomi Mi Air Purifier Pro zabezpečí čistý vzduch doma i v kancelárii

ZDROJ | Xiaomi

Firma Xiaomi je známa nie len produkciou smartfónov, ale aj rôznych inteligentných zariadení pre domácnosť. Medzi ne patria aj čističky vzduchu.

Pozrite siXiaomi Mi Water Purifier – dokonalý filter vody?

xiaomi-mi-air-purifier-pro-02a
ZDROJ | Xiaomi

V týchto dňoch Xiaomi predstavilo čističku Xiaomi Mi Air Purifier Pro, ktorá je vylepšenou verziou predošlého modelu Air Purifier 2. Novinka dostla niekoľko výrazných vylepšení.

xiaomi-mi-air-purifier-pro-08a
ZDROJ | Xiaomi

Prvým z nich je implementácia OLED displeja. Vďaka nemu tak získate okamžitý prehľad o aktuálnych hodnotách. Informácie o kvalite vzduchu sú zobrazované nielen parametrami, ale aj farebne LED okružím okolo displeja v troch farbách, zelená, oranžová a červená.

Pozrite siiRobot boj sa, prichádza Xiaomi Mi Robot Vacuum

xiaomi-mi-air-purifier-pro-03
ZDROJ | Xiaomi

Čistička vzduchu Mi Air Purifier Pro, s rozmermi 735 x 200 x 260 mm a hmotnosťou 9,7 kg, má tiež vylepšený pracovný výkon. Účinná plocha, ktorú dokáže pokryť, je zväčšená na 60 m² pri dodávke čistého vzduchu 500 m³ za hodinu. To ju predurčuje aj pre väčšie, konferenčné priestory.

Účinná plocha čističky Mi Air Purifier Pro
Účinná plocha čističky Mi Air Purifier ProZDROJ | Xiaomi
Účinná plocha čističky Mi Air Purifier 2
Účinná plocha čističky Mi Air Purifier 2ZDROJ | Xiaomi

 

Pre čo najlepšie zachytenie nečistôt a vyčistenie vzduchu je novinka vybavená precíznym laserovým senzorom častíc. Ten je schopný detekovať čiastočky s priemerom 0,3 µm.

Pozrite siXiaomi Mi QiCycle – smart skladačka na preplnené cesty

xiaomi-mi-air-purifier-pro-05a
ZDROJ | Xiaomi

O filtráciu sa stará nie len 360° trojvrstvová filtračná vložka, ale aj trojica ďalších filtrov, PET, EPA a s aktívnym uhlím. Mi Air Purifier Pro tak okrem alergénov dokáže zachytiť aj prach, peľ, cigaretový dym, zvieracie chlpy, ba aj formaldehyd.

xiaomi-mi-air-purifier-pro-13a
ZDROJ | Xiaomi

Čističku vzduchu Mi Air Purifier Pro môžete prostredníctvom Wi-Fi spárovať s aplikáciou Mi Home v smartfóne. Okrem prehľadných informáciách o stave ovzdušia máte k dispozícii možnosť zdieľania informácií s rodinnými príslušníkmi či nastavovanie niektorého z režimov, Auto, Noc (spánok), Manuál.

Pozrite siTlakomer Xiaomi iHealth, užitočný pomocník pre vaše zdravie

xiaomi-mi-air-purifier-pro-04a
ZDROJ | Xiaomi

Taktiež môžete nastavovať časovač, alebo dostávať pripomenutie na výmenu filtračnej vložky. Xiaomi Mi Air Purifier Pro sa v Číne začne predávať 11. novembra za cenu 1 499 yüanov.

Keď to prepočítame podľa kurzu, tak bez ďalších poplatkov je to približne 203 €. Ak by prepravné a iné poplatky túto sumu navýšili hoci aj o štvrtinu, je to (takmer) nič proti tomu, že pre alergikov je čistý vzduch na nezaplatenie.

ZdrojXiaomi,MIUI.com

Komentáre k článku