Xiaomi Mi 9 Pro 5G ponúkne nabíjanie až 40 W a pamäť do 12 GB

ZDROJ | xiaomi

Xiaomi opäť posúva hranice toho, čo dokáže smartfón. 5G rýchlosti sú pre nás síce zatiaľ irelevantné, no super rýchle nabíjanie rozhodne poteší.

Xiaomi predstavilo Xiaomi Mi 9 Pro 5G, druhý smartfón spoločnosti s 5G konektivitou. Zariadenie je vybavené siedmimi anténami, ktoré sú v telefóne uložené tak, že zabezpečujú optimálny príjem bez ohľadu na to, či používateľ drží smartfón na výšku alebo šírku. Výrobcovi sa podarilo v laboratórnych podmienkach dosiahnuť rýchlosť sťahovania 2,02 Gb/s, počas testovania v teréne bola najvyššia rýchlosť sťahovania 1,78 Gb/s.

ZDROJ | xiaomi

V hrudi Xiaomi Mi 9 Pro 5G bije Qualcomm Snapdragon 855+ s 7nm technológiu. V kombinácii s grafikou Adreno 640 je grafický výkon o 15 % vyšší ako pri čipoch Snapdragon 855. V najvyššej konfigurácii novinka ponúka 12 GB pamäte RAM a 512 GB úložného priestoru.

Stále populárnejšie chladenie kvapalinou neobišlo ani najnovší prírastok do rodiny Xiaomi. Chladenie naviac kombinuje päť vrstiev grafitového plechu, medenú fóliu a špeciálne lepidlo. 3D chladiaci systém má tvar L vďaka čomu môže odvádzať viac tepla. Procesor tak podľa výrobcu dokáže ochladiť o 10,2 stupňa Celzia.

Batéria má objem 4 000 mAh. Zaujímave je však najmä 40 W rýchlo nabíjanie, ktoré batériu do plna nabije za 48 minút, uvádza výrobca. Bezdrôtová 30 W technológia nabíjania Xiaomi zvládne nabiť batériu na 100% za 69 minút. Telefón tiež ponúka reverzné 10 W nabíjanie. Xiaomi Mi 9 Pro 5G je jedným z prvých smartfónov, ktoré získali TÜV Rheinland Safe Fast-Charge System 3.0 certifikáciu na bezdrôtové nabíjanie.

ZDROJ | xiaomi

Trojica fotoaparátov na chrbte smartfónu je kombináciou 48 Mpx hlavného fotoaparátu so snímačom IMX586 od Sony, 16 Mpx ultraširokouhlého fotoaparátu a 12 Mpx teleobjektívu. Xiaomi obzvlášť upozorňuje na schopnosť umelej inteligencie zabrániť skresleniu architektúry a skupinovej fotografie pri fotení širokouhlým objektívom. Selfie kamera dostala 20 Mpx.

Displej má uhlopriečku 6,39-palca a prívlastok AMOLED FHD1 s kvapôčkovým výrezom pre selfie kameru. Xiaomi upozorňuje na profesionálne ladenie farieb, ktoré zodpovedá farebnému gamutu sRGB a DCI-P3. Nechýba NFC čip.

Xiaomi MI 9 Pro 5G príde do predaja koncom septembra vo farbách Dream White a Titanum Black. V najvyššej možnej konfigurácií, teda 12 GB RAM a 512 GB úložného priestoru, by sa cena mala pohybovať okolo 550 eur. Nabíjací stojan pre super rýchle bezdrôtové nabíjanie chladený ventilátorom by mal stáť okolo 25 eur.

ZdrojXiaomi

Komentáre k článku