Xiaomi Mi 9 kompletne odhalený ešte pred oficiálnym predstavením

Oficiálne predstavenie novej vlajkovej lode Xiaomi Mi 9 je naplánované až na 20. februára, no vďaka početným únikom a nedočkavému Xiaomi nás v tento deň už zjavne nečakajú žiadne prekvapenia.

Samotné Xiaomi už potvrdilo niekoľko kľúčových vlastností nového smartfónu Mi 9 ešte pred jeho oficiálnym predstavením. S istotou vieme, že vlajkovú loď bude poháňať najnovší a najvýkonnejší čipset Snapdragon 855, ktorého súčasťou bude aj bezdrôtový modem s podporou Wi-Fi 6.

Spoločnosť okrem toho publikovala vzorové fotografie z tohto modelu, ktorými sa potvrdila prítomnosť trojitého fotoaparátu s hlavným snímačom ponúkajúcim rozlíšenie 48 megapixelov. Najnovšie túto informáciu podtrhla aj fotografia publikovaná prezidentom spoločnosti Xiaomi, na ktorej môžeme vidieť zadnú časť Mi 9 v plnej kráse.

ZDROJ | Xiaomi

Spomínaný 48-megapixelový fotoaparát doplní 12-megapixelový teleobjektív a 16-megapixelový širokouhlý fotoaparát. Uniknuté špecifikácie okrem toho prezrádzajú, že Xiaomi Mi 9 bude dostupný v troch pamäťových verziách, 6 GB RAM/64 GB ROM, 8 GB RAM/128 GB ROM a 8 GB RAM/256 GB ROM.

Want a professional-quality camera that fits in your pocket? We can #MakeItHappen! #Mi9 is packed with a 48MP Sony sensor in its triple camera setup. Stay tuned for more!

Uverejnil používateľ Mi Sobota 16. februára 2019

Najnižšia pamäťová verzia bude na čínskom trhu dostupná v prepočte za zhruba 330 eur. Stredná verzia bude stáť zhruba 380 eur a najvyšší variant zhruba 460 eur. Do predaja by sa však mala dostať aj štvrtá ešte drahšia verzia, ktorá sa bude od ostatných odlišovať priehľadným zadným krytom. V tomto prípade by sa cena mala vyšplhať až na 780 eur.

ZDROJ | Xiaomi

Samozrejmou súčasťou Mi 9 bude aj snímač odtlačkov pod displejom, ktorý sme už mohli vidieť aj pri predchádzajúcich modeloch od Xiaomi. Mi 9 okrem toho zrejme neponúkne pokročilé skenovanie tváre, a tak vo Full HD+ obrazovke bude iba malý výrez pre predný fotoaparát.

Xiaomi už v minulosti potvrdilo, že Mi 9 ponúkne ešte rýchlejšie nabíjanie ako model Redmi Note 7, ktorý využíva 18-W rýchle nabíjanie. Nedávne povolenie od čínskych úradov naznačuje, že v prípade Mi 9 sa rýchle nabíjanie vyšvihne až na 27 W.

ZdrojXiaomi,Weibo,Playfuldroid,GSMArena

Komentáre k článku