Xiaomi Mi 9 – čím viac fotoaparátov, tým viac Xiaomi

Spoločnosť Xiaomi konečne oznámila očakávanú vlajkovú loď Xiaomi Mi 9. Hlavným lákadlom novinky sú tri zadné fotoaparáty.

ZDROJ | Xiaomi

Po dizajnovej stránke ide ako takmer vždy o kópiu konkurencie. Xiaomi už zdá sa nekopíruje iba Apple, ale aj Samsung. Smartfón ponúka 6,39 AMOLED bezrámčekový displej s horným výrezom pre snímač fotoaparátu.

Vo vnútri nájdeme výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 855 a v rámci konfigurácie si budete môcť vybrať medzi 6 GB a 8 GB pamäte RAM. Na predaj bude aj limitovaná edícia, ktorá vychádza k filmu Alita: Battle Angel, ktorá ponúka 12 GB RAM. Úložisko je k dispozícii vo veľkosti 128 GB alebo 256 GB.

Zaujímavou novinkou je Game Turbo mód, ktorý by mal rapídne zvýšiť výkon smartfónu, čo využijete najmä počas hrania hier.

ZDROJ | Xiaomi

Pozrite siXiaomi Mi 9 kompletne odhalený ešte pred oficiálnym predstavením

Čo sa týka fotoaparátu, zadné tri objektívy sľubujú skutočne kvalitné zábery. Okrem 48 Mpx snímača s clonou f/1,75, dostanete 12 Mpx telefoto snímač a uzatvára to 16 Mpx širokouhlý snímač. Nechýba laserový autofókus. Číňania milujú do fotoaparátu integrovať umelú inteligenciu a výnimkou nie je ani Xiaomi Mi 9, kde nájdete funkcie AI, ktoré vám napríklad vylepšia selfie fotky. O tie sa postará 20 Mpx webkamera.

Z originálnych funkcií fotoaparátu záujme Moon Mode, ktorý dokáže zachytiť kvalitnejšie mesiac než keby ste ho fotili bežným smartfónom. Neplatí to samozrejme iba o mesiaci, ale aj o iných telesách, ktoré v tmavom prostredí nie sú dobre vidieť.

ZDROJ | Xiaomi

O tom, že sa máme na čo tešiť, svedčí aj skóre benchmarku DxOMark. Smartfón si odniesol najlepšie skóre zo všetkých Xiaomi smartfónov a tiež najlepšie skóre v natáčaní videa vôbec.

Z ďalších funkcií smartfón ponúka integrovanú čítačku odtlačkov prstov, podporu pre NFC či infračervené ovládanie. Kapacita batérie je 3 300 mAh a nabíjanie by malo trvať 60 minút. Na predaj bude aj 20 W bezdrôtová nabíjačka, ktorá by mala nabiť smartfón za 30 minút.

Ak vás smartfón Xiaomi Mi 9 zaujal, kúpiť si ho môžete za približne 446 dolárov vo verzii s 6 GB RAM a 128 GB úložiskom. Verzia s 8 GB RAM a 128 GB úložiskom stojí približne 490 dolárov a limitovaná edícia s 12 GB RAM a 256 GB úložiskom 595 dolárov. Spomínaná bezdrôtová nabíjača stojí 15 dolárov.

ZDROJ | Xiaomi

Pozrite siHackeri vám môžu rozbiť nos pomocou kolobežky Xiaomi M365

Aby toho nebolo málo, spoločnosť Xiaomi oznámila aj menšiu verziu vlajkovej lode, Xiaomi Mi 9 SE (na fotke hore). Tá má 5,97″ AMOLED displej, tri fotoaparáty (48 Mpx, 8 Mpx a 13 Mpx) a 20 Mpx webkameru. Smartfón je poháňaný Snapdragonom 712 a nechýba podpora pre NFC a čítačku odtlačkov prstu zabudovanú do displeja.

Cena tohto menšieho smartfónu je približne 300 dolárov vo verzii s 6 GB RAM a 64 GB úložiskom, prípadne 340 dolárov za verziu so 128 GB úložiskom. Začiatok predaja smartfónu je 26. február 2019. S dostupnosťou je to ako vždy otázne, no keďže už na Slovensku máme Xiaomi Store, nemuselo by to byť nemožné.

ZdrojEngadget

Komentáre k článku