Xiaomi Mi 8 SE – prvý s novým procesorom Snapdragon 7. série

ZDROJ | Xiaomi

Ázijský gigant dnes okrem vlajkových lodí predstavil aj menej vybavený smartfón, Xiaomi Mi 8 SE. Nízka cena je samozrejmosťou, prekvapí ale nový procesor Snapdragon siedmej série.

Len pred pár dňami sme vás informovali, že Qualcomm ukázal prvý procesor siedmej série s názvom Snapdragon 710. Ten má spojiť medzeru medzi šiestym a ôsmym radom procesorov, pričom používateľ sa má oproti Snapdragon 660 dočkať vyššieho výkonu i nižšej spotreby.

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi Mi 8 SE je tak prvým smartfónom, ktorý týmto čipsetom disponuje. Podstatu procesora tvoria štyri výkonné jadrá taktované na 2,2 GHz a štyri úsporné jadrá s taktom 1,7 GHz, pričom čip by mal zvládať i AI úkony. Potešia aj 4 alebo 6 GB pamäte RAM, ktoré sa budú viazať so 64 GB vnútorným úložiskom. To ale pravdepodobne nebude rozšíriteľné.

ZDROJ | Xiaomi

Dizajn sa oproti väčším súrodencom nezmenil, telo je ale menšie. Displej ktorý pokrýva 86,12 % prednej strany má 5,88 palca, používa zobrazovaciu technológiu Super AMOLED a Full HD+ rozlíšenie (1 080 x 2 244 px). Smartfón má údajne i podporu HDR10 a maximálny jas 600 nitov. Novinka tiež prichádza s moderným pomerom strán 18.7:9, tu sa teda kompromisy nekonali. Nad panelom sídlia vo výreze senzory aj 20 Mpx selfie kamera s clonovým číslom f/2.0. Technológiu odomykania tváre po vzore iPhonu X a už aj Xiaomi Mi 8 Explorer Edition tu ale nenájdeme.

Pozrite siApple iPhone SE – malý, ale s rýchlymi črevami

ZDROJ | Xiaomi

Zadná hliníková strana ponúkne duálny fotoaparát s rozlíšením 12 Mpx a svetelnosťou f/1.9, druhý, 5 Mpx snímač s clonovým číslom f/2.0 bude fungovať ako hĺbkový senzor. Pod duom je umiestnená čítačka odtlačkov prstov.

ZDROJ | Xiaomi

Ďalšie vlastnosti zahŕňajú podporu dual SIM, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac či Bluetooth 5.0. Ten bude využívanejší častejšie, nakoľko Xiaomi Mi 8 SE nemá 3,5 mm jack. Spoločnosť nás na to už dlhšiu dobu pripravovala napríklad predstavením slúchadiel s USB-C koncovkou. Na spodnej strane sa preto nachádza USB-C konektor. Cez ten je možné zariadenie nabíjať i s využitím technológie Quick Charge 3.0. Batéria má 3 120 mAh, čo na taký veľký displej nie je veľmi vysoká hodnota.

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi Mi 8 SE sa bude predávať s najnovším Androidom Oreo 8.1 za cenu približne 240 €, verzia s 8 GB RAM za zhruba 268 €. Dostupný bude v šedej, modrej, červenej a zlatej.

ZdrojXiaomi

Komentáre k článku