Xiaomi má nový 77“ OLED televízor s hernou technológiou NVIDIA G-SYNC

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi prekvapuje jednou novinkou za druhou. Po novej vlajkovej lodi Mi Mix 4, návrate do sféry tabletov a výborných predajoch na Slovensku, prichádza tento čínsky gigant aj s niečím pre hráčov – vlajkovým OLED televízorom Xiaomi Mi TV Master 77, ku ktorému sa pridajú aj cenovo dostupnejšie novinky.

Xiaomi dokáže svojimi OLED televízormi rozhodne zaujať, niekedy smiešne nízkou cenou, inokedy zas brutálnymi parametrami. Do tej druhej kategórie sa radí novinka Mi TV Master 77, ktorú si zamilujú najmä hráči.

Xiaomi totiž do svojho nového 77“ OLED televízora integrovalo technológiu NVIDIA G-SYNC, ktorá sa postará o synchronizáciu obnovovacej frekvencie obrazovky televízora s výstupom grafických kariet tejto značky. V prípade novinky Mi TV Master 77 sa hráči môžu tešiť na obnovovaciu frekvenciu až 120 Hz, ktorú už prostredníctvom HDMI 2.1 podporujú aj najnovšie herné konzoly.

ZDROJ | Xiaomi

Nový televízor však nezaujme iba touto hernou technológiou, vďaka OLED V21 sa bude môcť pochváliť aj skvelými zobrazovacími schopnosťami na čele s 10-bitovým rozsahom farieb, ktorý pokrýva 98,5 % farebného spektra DCI-P3. Použitý panel ponúka jas 1 000 nitov a kontrast 1500000:1, od výroby je kalibrovaný pomocou technológie TrueColor Pro s presnosťou Delta E < 1.5.

Pozrite siXiaomi Mi Mix 4 sa vracia ku koreňom série, s fotoaparátom pod displejom

O zvukovú stránku zážitku sa postará 70 W zvukový systém v zostave 3.1 s ladením od spoločnosti harman/kardon. Pod jeho zvuk sa podpíše aj certifikácia IMAX Enhanced a technológia Dolby Atmos, ktorá tu má aj svoju sesterskú zobrazovaciu technológiu Dolby Vision.

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi Mi Master 77 bude zároveň prvým televízorom značky s podporou technológie UWB. Obraz naň bude z novších smartfónov vrátane vlajkovej lode Mi Mix 4 možné preniesť jednoduchým namierením smartfónu na televízor.

Nový vlajkový televízor bol zatiaľ oficiálne predstavený iba pre čínsky trh, kde bude s uvádzacím bonusom dostupný v prepočte za cenu od 2 240 eur, neskôr od 2 630 eur.

Mi TV 6 OLED

Pokiaľ nehrávate hry, Xiaomi má pre vás v ponuke OLED televízorov aj lacnejšie modely. Nová séria Mi TV 6 bude obsahovať 55“ a 65“ televízory s 10-bitovými OLED panelmi, ktoré sa môžu rovnako pochváliť 98,5 % pokrytím farebného spektra DCI-P3 a certifikáciou IMAX Enhanced, tentokrát už ale pri 60 Hz.

ZDROJ | Xiaomi

Nižšej sérii Mi TV 6 OLED už síce chýba technológia NVIDIA G-SYNC, no zachováva si 1-milisekundovú odozvu. O zvuk sa pri nej postará štvorica reproduktorov s výkonom 25 W.

ZDROJ | Xiaomi

Menší 55“ model Mi TV 6 bude na čínskom trhu dostupný v prepočte za cenu od 750 eur, väčší 65“ variant za niečo málo cez tisíc eur. Informácie o globálnej dostupnosti týchto noviniek opäť Xiaomi v tejto chvíli neprezrádza.

ZdrojXiaomi

Komentáre k článku