Xiaomi má laserový projektor, nebude však pre každého

ZDROJ | Xiaomi

Čínsky výrobca do svojho širokého portfólia produktov pridáva aj novinku v podobe laserového projektoru, Xiaomi Laser Projector. S nastavenou cenou si ho ale nekúpi každý.

Televízory sú stále používanejším prostriedkom na sledovanie mediálneho obsahu ako projektory. Tie sú populárne skôr počas leta, kedy ich je možné využiť napríklad na terase. Ten od Xiaomi ale budete chcieť mať aj doma.

ZDROJ | Xiaomi

Laserové projektory si svoju cestu na výslnie razia už niekoľko rokov. Prinášajú hneď niekoľko zásadných východ oproti klasickým projektorom. Medzi ne patrí i celkovo vyššia kvalita obrazu, dlhšia životnosť či rýchlejšie spustenie.

Pozrite siXiaomi Mi Notebook Air 13.3 s novou grafikou a čítačkou odtlačkov prstov

Ide o projektor na veľmi krátku vzdialenosť. Tento prívlastok si zaslúžil kvôli faktu, že ho stačí umiestniť 5 centimetrov od steny, maximálne do pol metra. Uhlopriečka sledovaného obsahu potom môže mať 3,8 metra alebo 150 palcov. Na takomto veľkom priestore je však Full HD rozlíšenie jasne viditeľné.

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi Laser Projector je poháňaný vybavením od Texas Instruments a Appotronics. Práve ten sa stará o dodávanie projektorov do 90% čínskych kín. Kvalita obrazu by preto mala byť nadpriemerná. Zobrazovacou technológiou sa stalo DLP, konkrétne ALPD 3.0. To má priniesť lepšie vykreslenie červenej, jas až 5 000 lumenov, kontrast 3 000:1 aj 85% pokrytie farebného gamutu NTSC.

Pozrite siOptoma 4K UHD60 – keď 4K projektor nemá 4K rozlíšenie

ZDROJ | Xiaomi

Spomínané použitie laseru ako zdroju svetla by malo priniesť životnosť 25 000 hodín. V praktickej reči to predstavuje 34 rokov, ak bude projektor využívaný 2 hodiny denne.

ZDROJ | Xiaomi

Novinka nezaostáva ani po stránke portov. Na pripojenie poslúži trikrát HDMI, USB aj ethernet port. Ten má Xiaomi Laser Projector na pripojenie k internetu, napríklad na sledovanie YouTube či Netflixu, a to vďaka operačnému systému Android s prostredím MIUI TV. Rozhranie je využívané i v televízoroch výrobcu. O ovládanie sa postará dodávaný ovládač.

Pozrite siBenQ X12000 – 4K Ultra HD projektor do vašej domácnosti je tu!

ZDROJ | Xiaomi

A cena? Na produktoch Xiaomi sme zvyknutí na priaznivé ceny. Tá je v tomto prípade pre bežného spotrebiteľa vyššia, no v porovnaní s konkurenciou ide stále o jedno z najlepších riešení. Za približne 1 300 eur si ju však budú môcť kúpiť pravdepodobne len domáci. Na celosvetovej stránke sa totiž projektor nenachádza.

ZdrojMi

Komentáre k článku