Xbox Series X – nová konzola odhalila detaily

ZDROJ | Microsoft

Pripravovaná konzola Xbox Series X bola bližšie predstavená. Aj keď jej finálny dizajn ešte nepoznáme, vieme, ako bude približne vyzerať a čo dokáže.

Po dizajnovej stránke nejde o žiadnu novinku, keďže samotný Xbox Series X sme už mali možnosť vidieť v minulosti.

Microsoft sa rozhodol bližšie predstaviť svoju novú konzolu cez YouTube, keďže  všetky hromadné tlačové konferencie sú momentálne zrušené. Fanúšikovia Xboxu sa môžu tešiť na zvýšený výkon, o ktorý sa postará 8-jadrový procesor AMD. Vyšší výkon zabezpečí napríklad rapídne zníženie času pri loadingu.

ZDROJ | Microsoft

Pozrite siGame Awards 2019 – nový Xbox a tiež prvá hra pre PlayStation 5

O grafiku sa postará akcelerátor AMD RDNA 2 s výkonom 12 TFLOPS. K dispozícii bude 1 TB úložisko s možnosťou rozšírenia o 1 TB cez pamäťovú kartu.

Novinke nebude chýbať ani prehrávač pre 4K Ultra HD Blu-Ray filmy. O chladenie sa postará 130 mm ventilátor a hráči sa tiež môžu tešiť na podporu pre 4K hranie pri 60 a 120 fps.

Najlepšou správou pri novom Xboxe Series X je určite spätná kompatibilita, ktorá má zabezpečiť možnosť zahrať si staršie Xbox hry na novej konzole. Kompatibilita má fungovať pre Xbox One, Xbox 360 aj pôvodné Xbox hry.  Toto je krok, o ktorom snívajú hráči z oboch strán barikády, ako fanklub Xboxu, tak fanklub PlayStationu.

ZDROJ | Microsoft

Pozrite siMicrosoft predstavil Xbox Series X, je koniec špekuláciám o Project Scarlett

V neposlednom rade bude nová konzola podporovať aj cross-platformové hranie, ktoré umožní hrať niektoré multiplayerové hry na viacerých modeloch Xboxu. Drobnými zmenami prejde aj samotný ovládač, ktorému napríklad pribudlo nabíjanie cez USB-C kábel.

Oficiálnu cenu, ani dátum vydania sme sa nedozvedeli. Nových konzol od Sony aj Microsoftu sme sa mali pôvodne dočkať ešte koncom tohto roku, no uvidíme, či momentálna situácia neposunie jednotlivé oznámenia.

ZDROJ | Microsoft

ZdrojXbox

Komentáre k článku