Xbox Series S – slabšia konzola s lepšou cenou príde v novembri

ZDROJ | Microsoft

Microsoft konečne oficiálne potvrdil dôležité detaily očakávanej konzoly Series S, teda slabšej z dvojice herných konzol, ktoré sa chystá gigant uviesť tento rok. Okrem modelu Xbox Series X bude dostupná aj slabšia konzola, Xbox Series S. Vďaka tomu, že bude čisto digitálna, teda bez optickej mechaniky, bude aj lacnejšia.

Pozrite siXbox Series X – nová konzola odhalila detaily

ZDROJ | Microsoft

Microsoft Xbox Series S bude ale lacnejšia aj vďaka slabšiemu hardvéru, ktorý má na druhej strane zvvládať next-gen hry. Maximom má byť 1 440p rozlíšenie, teda 2 560 x 1 440 px, resp. širšie v závislosti od monitora. Plusom ale je, že až do 120 fps. Chýbať ale nemá 4K upscaling hier či iného video obsahu.

ZDROJ | Microsoft

Vo vnútri bude osadený 512 GB NVMe SSD disk s architektúrou Velocity od Microsoftu. Ten si výrobca tvoril vo vlastnej réžii a má byť podstatne lepší na streaming hier, ako konkurencia. Plusom pre hráčov má byť podpora VRS (Variable Rate Shading) a VRR (Variable Refresh Rate), DirectX ray tracing či nižšia latencia v hrách.

Xbox Series S má byť ale zároveň najmenšou hernou konzolou akú kedy Microsoft vyrobil. V porovaní s pripravovaným Xbox Series X má byť až o 60% menší. Na bielom tele je výrazné len logo Xbox zboku a veľká kruhová mriežka chladenia.

ZDROJ | Microsoft

Ďalšia mriežka je z bočnej strany. Konzolu bude možné určite i postaiť ako doterajšie konzoly Xbox, no gravírovaný nápis Xbox a logo na hornej strane dávaú najavo, že primárna poloha je ležmo.

ZDROJ | Microsoft

V prednej strane je viditeľné tlačidlo ON/OFF a jeden USB port. Pôjde však o klasický port USB-A, nie USB-C. Ten snáď bude v zadnej stene, kde by nemalo chýbať HDMI pripojenie.

ZDROJ | Microsoft

S novou konzolou tak príde vhod program Xbox Game Pass Ultimate za 12,99 € mesačne s až stovkami špičkových hier, ktoré sa majú pravidelne meniť. Xbox Game Pass Ultimate zahŕňa Xbox Game Pass pre konzolu, Xbox Game Pass pre PC, Xbox Live Gold a ďalšie výhody. Plusom majú byť exkluzíne hry v deň ich uvedenia na trh.

ZDROJ | Microsoft

Xbox Series S bude na trhu od 10. novembra tohto roka s cenou 299 €.

Nie som ale asi jediný rozčarovaný z názvoslovia. Herné konzoly Microsoftu posledných rokov niesli názov Xbox One a neskôr aj určité písmeno. Mali, resp. máme Xbox One, One S, One X a One S All-Digital Eedition.

ZDROJ | Microsoft

Teraz sa však dočkáme opäť iba konzol S a X, no namiesto „One“ bude „Series“? To v Microsofte nebolo toho, komu by to prišlo divné a pre neznalých mätúce? Už len blbý príklad – dieťa píš lisť Ježiškovi, že chce Xbox Series X, rodičia prídu do obchodu, uvidia Xbox s X v názve a kúpia ten. No bude to Xbox One X, lebo kto si má pamätať či je v názve One alebo Series, veď je to Xbox X.

ZDROJ | Microsoft

To isté platí aj pre Xbox One S a Xbox Series S. Navyše, Microsoft oznámil, že Xbox Series S sa bude predávať za rovnakú cenu ako Xbox One S. Takže scenár nakupovania v obchode (bez pomoci predavača) je identický s Xbox One X, resp. Series X. Ba ešte horší, pretože Xbox Series X bude drahšia, čo môže aspoň čiastočne u kupujúcich navodiť pocit novšieho produktu.

ZDROJ | Microsoft

Komentáre k článku