Xbox One S All-Digital Edition – zabudnite na diskové hry

ZDROJ | Windows Central

Zdá sa, že herné konzoly postupne prechádzajú na verzie bez blu-ray mechaník. Svedčí o tom aj chystaná konzola Xbox One S All-Digital Edition, ktorá bude podporovať iba stiahnuté hry.

S novými technológiami sa vyvíjajú herné nosiče. Tie za posledných 40 rokoch prešli od cartridgov cez CD či DVD až po blu-ray. Až sme sa dočkali toho, že herné nosiče ako také zmiznú úplne. Očakáva sa, že nová generácia konzol už vôbec nebude mať mechaniky na čítanie hier a celé hranie bude fungovať na stiahnutom obsahu alebo na cloudovom hraní.

Kým sa dočkáme novej generácie konzol, ktorej predstavenie sa očakáva už budúci rok, Microsoft plánuje predaj novej konzoly Xbox One S All-Digital Edition.

ZDROJ | OnMSFT

Pozrite siAzure Kinect Developer Kit – známa periféria z Xboxu prichádza na počítače

Oficiálne oznámená zatiaľ nebola, no podľa dostupných informácií a zverejnených obrázkov by mala vyzerať rovnako ako konzola Xbox One S, iba jej bude chýbať blu-ray mechanika.

Na uloženie hier a herných pozícií by mala slúžiť 1 TB HDD pamäť. V rámci bundle konzoly by mali byť v balení aj kódy na stiahnutie troch populárnych Xbox hier – Forza Horizon 3, Sea of Thieves a Minecraft. Microsoft v rámci konzoly ponúka aj možnosť predplatnej služby na pravidelné sťahovanie hier – Xbox Game Pass.

ZDROJ | Windows Central

Pozrite siRazer Turret – herná myška aj klávesnica určená pre Xbox

Konzola by sa mala objaviť v predaji už 7. mája, tak sme zvedaví, kedy ju Microsoft oficiálne oznámi. Čo sa týka ceny, tá zatiaľ oznámená nebola, no logicky by sa mala konzola Xbox One S All-Digital Edition predávať za menej ako všetky ostatné modely na trhu. Hovorí sa o cene 150 až 200 eur. Čo si o takomto riešení myslíte? Nastal už čas, kedy nepotrebujeme diskové verzie hier?

ZdrojWindows Central,Thurrott

Komentáre k článku