Xbox One rozumie vášmu hlasu a ovládnete ho gestami

A je to tu! Očakávaná novinka od Microsoftu je oficiálne uvedená. Všetci milovníci herných konzol sa už teraz nevedia dočkať, ako nový Xbox One zapnú hlasovým príkazom a budú ovládať pomocou rôznych gest.

Xbox One

To, že Microsoft zvolal včera tlačovú konferenciu bolo známe už nejakú tú dobu, rovnako ako aj to, že bude predstavená nová herná konzola. Avšak to, že jej názov bude Xbox One do včera známe nebolo. Novinka nahradí starší model Xbox 360, ktorý sa tešil veľkej obľube a postavil pomyselnú latku poriadne vysoko. Xbox One preto nemohol sklamať a ponúkne len to najlepšie. Hardvérovým základom novinky bude osemjadrový procesor, 8 GB RAM a 500 GB pevný disk. Chýbať nebudú ani technológie, ako USB 3.0, HDMI a Wi-Fi. Novinka bude navyše vybavená aj novou širokouhlou Full HD kamerou Kinect. Okrem konzoly samotnej sa zmien dočkal aj ovládač, ktorý obsahuje vibračnú odozvu priamo v analógových páčkach a v spolupráci s kamerou Kinect dokáže jednoducho rozpoznať užívateľa bez potreby ďalších nastavení. Veľké zmeny čakajú budúcich majiteľov aj v ovládaní Xbox One.

Prím bude hrať ovládanie gestami a hlasom. Napríklad pre zapnutie hernej konzoly sa používa hlasový príkaz Xbox On. Pomocou rôznych iných hlasových povelov môžete One kompletne ovládať. Otázna však ostane podpora jazykov. Pre hráčov hier však nebude pravdepodobne niekoľko povelov v angličtine problémom. Ak by aj, stále bude k dispozícii jednoduché manuálne ovládanie. Prepracované ovládanie gestami umožňuje vďaka novej citlivej kamere rozoznávať aj minimálne pohyby zápästia ruky, pomocou ktorých môžete napríklad listovať v menu. Grafické rozhranie One je jasne inšpirované úvodnou obrazovkou Windows 8. To však nie je jediná vlastnosť, ktorú si One z Windows 8 požičal. Nájdete v ňom totiž aj funkciu Snap Mode, ktorá umožňuje beh dvoch aplikácií na jednej obrazovke. Vďaka integrovanému Skype si tak môžete počas hry, alebo sledovania filmu zatelefonovať s priateľmi. Aplikácia Smartglass naopak umožní pohodlné ovládanie konzoly z vášho smartfónu, alebo tabletu. Informácie o koncovej cene a dostupnosti Xbox Live, Microsoft neuviedol, podľa zverejnených informácií by však okamžite po uvedení novinky mali byť k dispozícii 15 exkluzívnych herných titulov.

Xbox One

Foto: xbox.com

Komentáre k článku