Xbox One dostal funkciu FastStart pre okamžité hranie bez loadingov

ZDROJ | Xbox

Júlová aktualizácia pre Xbox One so sebou prináša zaujímavú funkciu, ktorá vás zbaví otravných loadingov v hrách. Funkcia FastStart však funguje len pre vybrané Game Pass tituly.

Xbox One, najdrahšia z trojice konzol Nintendo Switch, PlayStation Pro a Xbox One, prichádza s novou aktualizáciou, ktorá prenáša jednu revolučnú zmenu a niekoľko ďalších menších.

Funkcia FastStart vyberie z hry dokument potrebný na hranie a ten stiahne ako prvý. Znamená to, že vo väčšine prípadov môžete začať hrať okamžite.

ZDROJ | Xbox

Pozrite siDočkáme sa v roku 2020 novej generácie Xboxu?

Funkcia využíva na výber dokumentu strojové učenie, aby vedela identifikovať tu správnu časť na stiahnutie. Funkcia má byť až dvakrát rýchlejšia než keď ste hry spúšťali predtým. Stačí, aby ste mali zapnutú funkciu FastStart, dali sťahovať hru a o ostatné sa postará vaša konzola.

Nevýhodou je, že táto funkcia je dostupná iba pri niektorých vybraných hrách v angličtine z katalógu hier Game Pass. Funkcia má byť vraj časom podporovaná aj pre ďalšie hry v rôznych jazykových variantoch.

Okrem funkcie FastStart v novej aktualizácii Xboxu One nájdete nový organizér pre aplikácie a hry do skupín, ktoré si viete pomenovávať podľa svojho želania.

ZDROJ | Xbox

Pozrite siMilovníci nostalgie pozor! Na Xbox One sa objavia legendárne klasiky

Tieto skupiny sú synchronizované s vašim Xbox Live účtom, takže hry budete mať v skupinách na všetkých konzolách Xbox, na ktorých máte váš účet. Zároveň dostanete nové možnosti vyhľadávania a zmenou tiež prešla funkcia Share Controller pre webovú verziu.

ZDROJ | Xbox

Nová aktualizácia je skutočne užitočná, no zatiaľ nie je jasné koľko hier je skutočne podporovaných a potešilo by, keby Microsoft začal podporovať všetky, nie len tie, ktoré si zakúpite cez Game Pass. Čo na novú aktualizáciu poviete?

ZdrojEngadget,Xbox News

Komentáre k článku