Xandem je bezpečnostný systém pre domácnosť, ktorý nemá ani jednu kameru

ZDROJ | Xandem

Zabezpečenie domácnosti je stále aktuálnou otázkou. Vo väčšine prípadov sa však stretávame s rôznymi riešeniami, ktoré sa spoliehajú na kamerové systémy. Xandem je tiež zabezpečovací systém, ktorý však nemá ani jednu kameru. Poteší tak najmä používateľov, ktorí sa obávajú sledovania svojho súkromia pomocou kamier.

https://youtu.be/dFz6Y6n-X3Y

Xandem však ešte nie je reálnym produktom, ale skôr nápadom, ktorý o priazeň bojuje pomocou crowdfundingovej kampane na známom portáli Indiegogo. Namiesto kamier využíva jednoduché uzly, ktoré priestor skúmajú pomocou rádiových vĺn. Jednoducho tak dokážu prechádzať objektmi, alebo ich dokonca sledovať.

Xandem 06
ZDROJ | Xandem

Pohyb objektov, alebo osôb môžete sledovať aj pomocou internetovej aplikácie, alebo aplikácie priamo vo vašom smartfóne. Ľahko tak budete vedieť zistiť, či sa jedná o zlodeja, alebo člena vašej rodiny, ktorý len zabudol systém deaktivovať. Ak bude všetko fungovať tak, ako to tvorcovia systému Xandem prezentujú získate v ňom komplexný a nenápadný systém pre monitorovanie vašich priestorov.

Xandem 03
ZDROJ | Xandem

Keď sa Xandem dostane do predaja nebude sa jednať o lacný systém. Verzia s 10-timi uzlami bude stáť 475 USD, pričom ak budete potrebovať 15 uzlov, budete si musieť pripraviť 575 USD. Samozrejme ak systém podporíte pomocou kampane, môžete ho získať za podstatne výhodnejšie ceny. Xandem sa v prípade úspechu môže stať veľmi zaujímavou alternatívou pre používané kamerové systémy.

ZdrojIndiegogo

Komentáre k článku