X one ebike – elektrický bicykel z budúcnosti

ZDROJ | Indiegogo

Elektrické bicykle z crowdfundingových kampaní na Indiegogo sa stali za poslednú dobu veľmi populárne. X one ebike sa radikálne odlišuje od všetkých ostatných modelov.

Nejde iba o dizajn, ktorý je spracovaný na jednotku a ktorý spôsobí, že sa za týmto bicyklom bude každý otáčať, ale aj o integrované technológie, ktoré z tohto bicyklu robia skutočný elektrobicykel budúcnosti.

Pozrite siJeep e-Bike – nádherný elektrický bicykel do každého terénu

Na úvod vás zaujme priestor na vloženie smartfónu do rámu bicykla. Cez integrovanú aplikáciu bude smartfón rozpoznávať tvár cyklistu a umožní načítať nastavenia a spustiť elektrický pohon. Smartfón dokáže cez senzory snímať aj okolité svetlo a podľa toho prispôsobiť svetlá na bicykli.

Na ovládanie niektorých funkcií bicykla je k dispozícii aj ovládanie hlasom. Aby toho nebolo málo, cez kameru dokáže bicykel sledovať pohyby hlavy a v prípade, že zabáčate, môžete dať hlavou pokyn, čím sa spustia smerové svetlá na riadidlách.

Maximálna rýchlosť bicyklu je slušných 45 kilometrov za hodinu a dojazd by mal byť 75 kilometrov na jedno nabitie. X one ebike navyše ponúka funkcie rekuperačného brzdenia. Pokiaľ chcete dobyť trochu energie do batérie a zároveň pribrzdiť, stačí, aby ste šliapali do pedálov do opačného smeru.

Batéria bicyklu je umiestnená v ráme bicykla, no je dokonale integrovaná, takže nevyčnieva ako pri ostatných elektrických bicykloch. Hmotnosť bicykla by mala vďaka kombinácii uhlíkovej vidlice a hliníkového rámu dosahovať priemerných 22 kilogramov.

ZDROJ | Indiegogo

Pozrite siSpecialized Turbo Levo SL – najľahší elektrobicykel prichádza

Tento Rolls-Royce medzi elektrickými bicyklami má už teraz vyzbierané dostatočné financie na spustenie výroby. Mnohých záujemcov poteší predobjednávková cena, ktorá je nastavená na 2 647 €. V tejto cene dostanete Xone Power 750 W motor a XL Battery 42V16Ah batériu. Plnohodnotná cena bude 4 017 €. Dátum dodania bicykla je nastavený na jún 2020.

Bicykel je k dispozícii v štyroch farbených spracovaniach – medená, čierna, šedá a zeleno-grafitová. K dispozícii je aj o niečo lacnejšia verzia so slabšou batériou a výkonom iba 250 W.

ZDROJ | Indiegogo

ZdrojIndiegogo

Komentáre k článku