Pozrite sa, ako technológia Wowfixit zachránila smartfón pred rozbitím!

Včera sme sa zúčastnili zaujímavej tlačovky, na ktorej bola prezentovaná technológia Wowfixit. Tá by mala ochrániť sklo vášho smartfónu pred škrabancami a rozbitím. Ako to vlastne funguje?

Určite každý z vás rieši dilemu, ako ochrániť svoj nový smartfón? V podstate dnes máme tri možnosti. Použijeme ochranné puzdro, ochrannú fóliu na displej alebo ochranné sklo. Pri drahých telefónoch môžete správnou aplikáciou ochrany ušetriť aj stovky eur, viď. napríklad náš test ochranného skla na Samsung Galaxy S8.

Pozrite siAko môj Samsung Galaxy S8 zachránilo ochranné sklo 4smarts

Na trhu je však obrovské množstvo zariadení, a tak nie na každé z nich zoženiete ochrannú fóliu či sklo. Pri tabletoch je to takmer nemožné. A práve tu chce zabojovať o vašu priazeň technológia Wowfixit od izraelských vývojárov. Aplikácia takejto ochrany je pritom jednoduchá a navyše ani nie príliš drahá.

Wowfixit funguje vlastne na princípe ochrany skla vášho zariadenia vďaka nanotechnógii. V podsate výraznejšie spevní vaše sklo (výrobca hovorí až o tvrdosti 9H voči rozbitiu/prasknutiu) chrániace displej či zadnú časť smartfónu alebo objektív vstavaného fotoaparátu. Aplikácia Wowfixit je pritom pomerne jednoduchá.

Po kúpe balenia, za ktoré mimochodom zaplatíte 19,99 € a budú ho predávať aj pobočky Slovenskej pošty či predajne GG Tabak v obchodných centrách a kioskoch, potrebujete len pár minút. Vás smartfón najskôr musíte očistiť handričkou napustenou alkoholom a vysušiť.

Následne aplikujete Wowfixit technológiu, ktorá je taktiež v napustenej handričke. Pretrieť treba celý povrch zariadenia či ako sme spomínali sklo objektívu fotoaparátu. Po aplikácii nanotechnológie v handričke je potrebné počkať približne 2 minúty.

Následne handričkou z mikrovlákna preleštíte povrch. O správnej aplikácii sa presvedčíte napríklad kvapkou vody, ktorá by mala po povrchu displeja s aplikovanou technológiou Wowfixit doslova kĺzať. Ukázal nám to i priamo zakladateľ a vynálezca myšlienky Wowfixit v Bratislavskej kaviarni.

A potom si treba užívať väčšiu odolnosť vášho zariadenia. Aká je? Aj to sme sa presvedčili na vlastné oči. Priamo pred slovenskými novinármi zástupcovia Wowfixit rozbalili dva úplne nové smartfóny Apple iPhone SE. Na jednom z nich aplikovali technológiu Wowfixit.

To čo sa stalo po pokuse o poškrabanie displeja či búchaní naň kľúčami od auta vidíte na fotografii vyššie. Displej resp. ochranné sklo Apple iPhone SE bez Wowfixit bolo nielen poškriabané, ale jednoducho sa i rozbilo.

Apple iPhone SE s aplikovanou technológiou Wowfixit vydržal rovnaké údery i pokusy o škrabance. Ako všetko prebiehalo si môžete pozrieť aj na našom videu priamo z tlačovej konferencie.

https://www.youtube.com/watch?v=nTuTDqoDU-A&t

Ani pokusy nás novinárov o rozbitie displeja či ochranného skla s aplikovanou technológiou Wowfixit neboli úspešné, Apple iPhone SE odolal aj tvrdej a silnej ruke nášho priateľa Drahomíra Pioka, ktorého poznáte aj z týchto YouTube videí.

Musíme skonštatovať, že aj keď ochrana nemusí byť 100%-ná, rozhodne sa vďaka Wowfixit výraznejšie zníži riziko poškodenia vášho smartfónu nielen voči poškriabaniu, ale aj pádom či úderom rôznych predmetov. Ochrana by mala vydržať približne 1 rok.

V redakcii už technólogiu taktiež testujeme, takže sa určite podelíme aj o naše dojmy po aplikovaní na redakčných smartfónoch.

https://www.youtube.com/watch?v=06gR3owgQks

Mimochodom, podrobnejšie si o technológii Wowfixit môžete prečítať na stránke www.wowfixit.sk, kde sa dozviete aj viacero zásadných „benefitov“ technológie, ako vidíte aj na priloženom obrázku. Je ťažké uveriť, že takéto niečo môže fungovať, avšak doteraz sa predalo už viac ako 4,2 mil. ks a ponúka sa približne v 68 krajinách sveta.

ZdrojWowfixit

Komentáre k článku