Wirex spúšťa v Európe debetné karty podporujúce kryptomeny

ZDROJ | Wirex

Napriek vysokej popularite kryptomien ich stále nepodporuje veľká časť obchodov či štátov. Ak si chcete niečo kúpiť kartou, musíte kryptomeny najprv predať za normálnu menu a tú si poslať na platobnú kartu. Aj preto banka Wirex začala v Európe ponúkať debetné karty, ktoré podporujú kryptomeny.

Banka Wirex ponúka niekoľko druhov debetných kariet s podporou viacerých mien. Okrem klasických fiat peňazí ako britská libra, európske euro či americký dolár podporujú karty aj Bitcoin.

Jedná sa o klasické Visa karty, ktoré podporujú bezkontaktné platby a ktoré budú koncom mesiaca dostupné pre celú Európsku úniu. Momentálne sú dostupné len pre Veľkú Britániu a od 20. marca budú dostupné pre Francúzsko, Nemecko a Taliansko.

Dostupné sú ako fyzické plastové karty, tak aj virtuálne. Na plastové karty sa musí čakať, no virtuálne sú dostupné pochopiteľne okamžite.

ZDROJ | Wirex

Pozrite siQC-1 je prvým ohrievačom na svete, ktorý vám bude ťažiť kryptomeny

Wirex karty môžu byť použité pri kryptomenových platbách, no tiež pre okamžitú výmenu medzi fiat peniazmi a digitálnou menou.

Karty zároveň umožňujú instantné transakcie medzi dvoma účtami s Bitcoinom. Nechýba zvýšená bezpečnosť transakcií a tiež funkcia 3D Secure od spoločnosti Visa.

Wirex vraj chystá podobnú ponuku aj pre Japonsko a trhy juhovýchodnej Ázie. Čo sa týka poplatkov, v závislosti od používanej meny je mesačná sadzba 1,20 €, 1,50 $ alebo 1 £.

Pri kryptomenách poplatky známe nie sú. Za online platby neplatíte žiaden poplatok okrem 0,28 amerického centa pri dolárovom účte.

ZDROJ | Wirex

Pozrite siARCHOS Safe-T mini – kryptomenová peňaženka od francúzskeho výrobcu smartfónov

Pre milovníkov mobilných aplikácií, nechýba support app pre iOS a Play Store. Kryptomenové platobné karty sú novinkou, o ktorú určite bude v najbližšom období záujem. Práve kryptomenoví nadšenci pomocou kariet nemusia riešiť problém s transakciami klasických mien a platiť priamo zo svojej Bitcoin peňaženky.

ZdrojWirex,Bitcoin News

Komentáre k článku