Wink Lookout – dostupný inteligentný strážny systém

ZDROJ | Wink

Inteligentným asistentom sa venuje mnoho pozornosti, netreba ale zabúdať ani na strážne systémy. Wink Lookout je dostupným riešením, navyše spolupracuje so smartfónom.

ZDROJ | Wink

Spoločnosť Wink sa už dlhšiu dobu zameriava na tvorbu produktov, ktoré spolu vedia jednoducho komunikovať. Výrobca preto ponúka podporu pre inteligentných asistentov Google Home aj Amazon Alexa. Doterajšie balíčky gadgetov boli tvorené aj zariadeniami iných značiek, teraz sme sa konečne dočkali aj kitu výhradne od Wink.

Pozrite siCree Connected LED – smart LED žiarovka za pár drobných

Kolekciu gadgetov tvorí päť produktov. Nájdeme v ňom tri pohybové senzory. Dva z nich sú určené na prichytenie ku oknu či dverám a sledujú ich otváranie. Tretí senzor je možné umiestniť napríklad na chodbu, kde bude upozorňovať na každý pohyb. Balík tvorí i siréna, ktorá môže okrem poplašného zvuku aj svietiť, disponuje až 10 úrovňami nastavenia druhu zvuku aj hlasitosti.

ZDROJ | Wink

To všetko je prepojené s centrálou, ktorá všetky senzory riadi. Používateľa následne informuje cez internet, ku ktorému sa hub pripojí cez ethernet kábel. Výrobca nešpecifikuje batérie, pri senzore dverí však hovorí až o 3 rokoch kontinuálneho chodu.

ZDROJ | Wink

Wink Lookout navyše spolupracuje s aplikáciou, ktorá ponúka prehľadné informácie o všetkých aktivitách v byte. Majiteľovi tak príde upozornenie i v prípade, že je na dovolenke a senzory zachytia pohyb. Môže byť po tom už len na ňom či spustí sirénu, privolá políciu alebo bude notifikáciu ignorovať.

ZDROJ | Wink

Bezpečnostný systém sa začne predávať v Spojených štátoch amerických 31. októbra. Pre nás je ale dôležité, že Wink Lookout bude dostupný na Amazone, takže by sa mal časom dostať aj ku nám. Jeho cena je 200 dolárov, samostatne stojí senzor na okná/dvere 30 dolárov, siréna 40 USD a pohybový senzor rovnako 40 dolárov.

ZdrojWink

Komentáre k článku